2021’de Netflix’e Eklenen En İyi Yeni Kore Dizileri ve Filmleri


2021’de Netflix’teki en popüler içeriklerden bazıları Güney Kore’den geldi. Her yeni ay çok sayıda heyecan verici drama, gerilim ve romantizm getirdi ve aşağıda 2021’de şimdiye kadar Netflix’te en iyi Güney Kore içeriği olduğunu düşündüğümüz şeyleri listeleyeceğiz.

K-Pop ve K-Dramalar arasında, Güney Kore, şu anda Batı medyası üzerinde en büyük etkiye sahip olan şey konusunda Japonya’ya ve animesine gerçekten parası için bir şans veriyor.

Netflix, İngilizce olmayan içerik için dünyanın en büyük ve en önemli platformlarından biri haline geldi ve yalnızca on veya yirmi yıl önce birçok kişinin aşılması imkansız olduğunu düşündüğü engelleri kaldırmaya yardımcı oldu. Muhtemelen hiçbir ülke, son birkaç yılda filmlerinin ve televizyonlarının tüketiminin hızla arttığını gören Güney Kore’den daha fazla fayda sağlamadı.

Netflix’in, listedeki bazı başlıkların yayınlanmasını sağlayan Güney Kore içeriğine yüz milyonlarca dolarlık yatırımı sayesinde.

2021’in listesi çok büyük olduğundan, bu yıl en sevdiğimiz yeni K-drama eklemelerinden bazılarını seçeceğimizi düşündük.


Kalamar Oyunu (1. Sezon) n

Önizlememizde Kalamar Oyunu, zombi-korku dizisinin yayınlanmasından bu yana Netflix’e gelen en büyük K-Drama olacağını tahmin etmiştik. krallık. Ancak kesinlikle bu kadar popüler olmasını beklemiyorduk. Kalamar Oyunu gerçekten olacaktı.

Yazma sırasında Kalamar Oyunu Netflix’te yalnızca üç haftadan fazla bir süredir yayınlanabiliyor, ancak dizi, Netflix’in sekiz yıllık orijinal içerik geçmişinde en çok izlenen Netflix Orijinali olma yolunda ilerliyor. Bunun anlamı şudur ki Kalamar Oyunu daha popüler olacak yabancı şeyler, Kaplan Kral, cadı, acı bakla, para soygunu, ve Bridgerton.

Bir referans veya video görmeden önce YouTube veya TikTok’a göz atmadan beş dakika gidemezsiniz. Kalamar Oyunu. Gösteride görülen Red Light Green Light gibi bazı oyunlar taklit edildi ve artık şu sitelerde bulunabilir: roblox ve video oyunları gibi aşırı izleme.

Henüz izlemediyseniz, lütfen yılın en büyük Netflix şovunu izlemeyi kaçırmayın.

Yüzlerce yarışmacı, tamamı maddi sıkıntı içinde, kazananın milyonlarca dolar kazanacağını görecek bir dizi hayatta kalma oyununa katılmaya davet ediliyor. Ancak milyoner olma şansı, hayatınızı ve insanlığınızı kaybetme riskini de beraberinde getiriyor.


Hastane Oynatma Listesi (Sezon 2) n

Hastane Oynatma Listesi 2020’de ilk sezonun ne kadar başarılı olduğu sayesinde Netflix’te zaten son derece popüler bir K-Drama oldu.

İlk bölümden önce Hastane Oynatma Listesi Netflix’e geldi bile, ikinci sezonun yolda olduğunu biliyorduk. Hayranlar sabrından dolayı ödüllendirildi ve ikinci sezon da ilk sezon kadar iyi karşılandı ve Güney Kore’deki reytinglerde ilk sezonunu geride bırakarak en ince marjlarla karşılandı.

Ne yazık ki, üçüncü bir sezon görmeyi beklemiyoruz, ancak bu, abonelerin iki mükemmel sezona ve talep üzerine toplam 24 bölüme sahip olduğu anlamına geliyor.

1999’daki lisans eğitimlerinden bu yana, aynı hastanede çalışan beş doktor yirmi yıldır iyi arkadaş olarak kaldılar. Hayatları sıradan olmasa da, günlük olarak yaşam ve ölüme tanık oldukları için yaşamın mikrokozmosundadırlar. Yıllar boyunca müziğe olan aşkları, doktorların birlikte bir grup kurmasına neden oldu.


Kingdom: Ashin of the North (Özel Bölüm) n

Önce Krallığın Netflix aboneleri yalnızca lisanslı K-Dramaları veya Orijinal etiketine sahip uluslararası lisanslı özel K-Dramaları izleme seçeneğine sahipti. Bu şovların çoğu kendi başlarına popülerdi, ancak Netflix’in ilk tam yapım Güney Kore dizisi sayesinde krallık, bu türe milyonlarca göz daha getirdi.

krallık Güney Koreli film yapımcılarının yeteneklerini gerçekten örnekliyor ve gösterinin olağanüstü sinematografisi sayesinde ülkenin ne kadar güzel olduğunun harika bir temsili.

Kuzeydeki Ashin, olası bir üçüncü sezon için haberleri beklerken hoş bir dikkat dağıtıcıydı. krallık, aynı zamanda tek seferlik bölüm, gösterinin şimdiye kadarki en gizemli karakterine zengin miktarda arka hikaye ekledi.

Herkes tarafından terk edilen ve aklını sonuna kadar kullanan Ashin, on yıllar sonra halkının intikamını almak için geri döner. Ölüm sadece bir başlangıç ​​ve intikamı kanla ödenecek.


Vincenzo (Sezon 1) n

Reytinglerdeki bir başka güç kaynağı olan Song Joong Ki, tatlı ve zeki Vincenzo Cassano rolüyle milyonlarca K-Drama hayranının bayılıp kıvranmasını sağladı.

Haftadan haftaya Vincenzo’nun bölümleri gittikçe daha iyi hale geldi ve tvN dizisi Kore kablolu televizyon tarihinin en yüksek reytingli dokuzuncu draması olduğunda Güney Kore’deki reytinglerine de yansıdı.

Haftalık K-Dramaların çoğu iyi performans gösteriyor, ancak aynı seviyede dikkati toplamak için özel bir şey gerekiyor. Vincenzo.

Çocukken Cassano suç ailesine uyarlanan Park Ju Hyeong, İtalya’da büyüdü ve Vincenzo adı verildi. Artık bir yetişkin olan Vincenzo, mafya ve aile danışmanı için bir avukat olacak şekilde büyüdü. Ancak aile içindeki çatışan gruplar sayesinde Vincenzo, temellerinde tonlarca altının saklandığı binanın sahipliğini alan güçlü bir holding olan Babel Group’u devraldığı Güney Kore’ye döner.


Uzay Süpürgeleri (2021) n

serbest bırakılması uzay süpürücüler sadece Netflix için değil, Güney Kore sineması için de büyük bir anlaşmaydı. Kore’nin uzayda gişe rekorları kıran ilk filmi olarak kabul edilen filmde, Netflix’in akın akın sunduğu filmde olabildiğince çok göze sahip olmak önemliydi. Milyonlarca abone izlemek için ayarlandı uzay süpürücüler, filmi platformda büyük bir hit yapan ve dünyanın en iyi on listesinin çoğunda uzay gişe rekorları kıran film.

İnanılmaz derecede eğlenceli ve son derece iyi yapılmış bir film, yönetmen Jo Sung-hee ve Bidangil Pictures’daki ekibinin sadece 21,2 milyon dolarlık mütevazı bir bütçeyle neler üretebileceği şaşırtıcı.

Çok da uzak olmayan bir gelecekte, Dünya yıkımın eşiğinde ve geriye kalan tek para birimi geriye kalan çöp. Çökmek üzere olan bir uzay süpürücü ekibi, insan benzeri bir robot bulduklarında aniden şanslarının değiştiğini fark eder. Büyük bir başarıya imza attıklarını düşünerek, haberin galakside dolaşması çok uzun sürmez ve kısa süre sonra diğer ekipler robotu kendileri için çalma umuduyla uzay süpürücülerin avına çıkarlar.


En Çok Beklenen K-Dramalar 2021’de Gelecek

Yıl sonundan önce bu listede yer almasını beklediğimiz iki K-Draması daha var, bunlar aksiyon-gerilim. Benim adım, ve korku cehennemlik.

Henüz yapmadıysanız, yapmanız gerekir My Name’den öne çıkan bu klibi izle. Klibin dövüş koreografisi, ne bekleyeceğinizin sadece bir tadıysa, Netflix’in elinde son derece popüler bir şov daha olmasını bekliyoruz.

Benim adım Yoon Ji Woo, organize bir suç çetesine katıldıktan sonra babasının ölümünden sorumlu olanları bulmak için kılık değiştirip polise sızıyor.

gelince cehennemlik, heyecan verici korku draması hakkında daha fazla şey öğrenmek için tüm yıl boyunca beklemiştik. Aynı adı taşıyan inanılmaz popüler webtoon’a dayanarak, tamamen cehennemlik yılın en büyük sürümlerinden biri olmak için ve diziye ilk bakışımızı aldığımızda, Kasım 2021’de çıktığında tüm dizileri aşırıya kaçmaya tamamen kararlı olduğumuzu söylemek yeterli.

Yeni din Saejinrihwe’nin başı ve kurucusu Jung Jin Soo, cehennemden gönderilen ölüm meleklerinin tanrıdan gelen bir vahiy olduğunu vaaz ediyor. Onun yoğun karizması birçok tuhaf ve tutkulu takipçiyi kendine çekiyor. Bir yayın istasyonunun program direktörü Bae Young Jae, Saejinrihwe hakkındaki gerçeği keşfetmeye kararlıdır, bu arada Dedektif Jin Kyung Hoon, ölüm meleklerinin ardındaki gizemi araştırmaktadır.


2021’de Netflix’te en sevdiğiniz K-Drama hangisiydi? En sevdiğiniz filmi veya diziyi listemizden kaçırdık mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!DİKKAT: SİTEMİZ HERKESE AÇIK BİR PLATFORM, ÇOK FAZLA PAYLAŞIMDA BULUNUYOR. SİTENİZDEN İZİNSİZ PAYLAŞIM DURUMUNDA İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİLDİRMENİZ YETERLİDİR

Kaynak link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dave Grohl CBeebies'in yatma vakti hikayesini okuyacak

Pts Eki 4 , 2021
Foo Fighters’ın solisti Dave Grohl, çocuk kanalı CBeebies’te yatmadan önce bir hikaye okuyan en son ünlü olarak ilan edildi. Yeni anı kitabını yeni yayınlayan rock yıldızı, The Beatles şarkısı “Octopus’s Garden”ın sözlerinden yola çıkarak bir CBeebies Bedtime Story ile çocukları eğlendirecek. Ringo Starr tarafından yazılan ve çizimleri Ben Cort’un yaptığı […]

Arşivler

Kategoriler

Meta