2021’de Netflix’te En İyi Kore Korku Filmleri


Netflix’in son yıllarda sunduğu en iyi korku filmlerinden bazıları Güney Kore’den geldi. Et yiyen zombi ordularından canavar varlıklara, 2021’de Netflix’teki en iyi Kore korkularının tam listesi aşağıdadır.

gibi filmlerin beğenileri sayesinde Busan’a trenve televizyon dizileri gibi krallık, Batı’nın Güney Koreli korku için büyüyen bir iştahı var. Batı’nın Güney Kore medyasının tüketiminde Netflix’in büyük bir rolü var, ama özellikle korku için bu güne kadar Netflix’teki en popüler içeriklerden biri olmaya devam ediyor.

N = Netflix

Lütfen Dikkat: Aşağıdaki başlıkların listesi Netflix ABD kitaplığından alınmıştır. Ülkenizde yayınlanmaya hazır az çok Kore korku oyunları olabilir.


Krallık: Kuzey’in Ashin (2021) n

Müdür: Kim Sung Hoon
Çalışma süresi: 92 Dakika | Alt Tür: zombiler
Döküm: Jun Ji Hyun, Kim Shi Ah, Park Byung Eun, Kim Roe Ha, Ji Hyun Joon

Ailesini ve köyünü çocukken kaybettikten sonra, Ashin’in intikam arayışı onu Joseon hanedanını ve tüm Kore’yi dize getirecek yola sokar.


Krallık (2 Mevsim) n

Mevsimler: 2 | Bölümler: 12
Çalışma süresi: 45 Dakika | Alt Tür: zombiler
Döküm: Joo Ji Hoon, Ryu Seung Ryong, Bae Doona, Kim Sung Gyu, Kim Chan Yi

Mahkemeden sürgün edilen Veliaht Prens Lee Chang, ölüleri dirilten ve onları açgözlü et yiyen canavarlara dönüştüren gizemli ve ölümcül bir virüsün kökenini araştırıyor.


#Canlı (2020) n

Müdür: o Cho
Çalışma süresi: 98 Dakika | Alt Tür: zombiler
Döküm: Yoo Ah In, Park Shin Hye, Jeon Bae Soo, Lee Hyun Wook, Oh Hye Won

Tam zamanlı yayıncı Oh Joon Woo, apartmanının çevresinde bir zombi salgınının kaotik sahnelerine tanık olur. Birkaç malzeme ile ve dış dünyayla bağlantısı kesildiğinde, dairesinde kapana kısılır. Kurtuluşu, apartman kompleksinin karşı tarafında eşit derecede tuzağa düşmüş bir kurtulan olan hayatta kalan diğer kurtulan Kim Yoo Bin şeklinde gelir.


8. Gece (2021)

Müdür: Kim Tae-hyung
Çalışma süresi: 115 Dakika | Alt Tür: paranormal
Döküm: Lee Sung Min, Park Jae Hoon, Kim Yoo Jung, Nam Da Reum, Kim Dong Young

İki bin yıldan fazla bir süre önce, insanlara eziyet ederek halkı alt üst eden iki gizemli varlık, tabutlara kapatılmıştı. Binlerce yıl sonra, varlıklar uyanır ve kayıp formlarını geri kazanmaya çalışırlar. Kötü yaratıkları durdurmak ve dünyayı kurtarmak keşiş Cheong Seok ve şeytan çıkaran Park Jin-soo’ya kalmış.


Tatlı Ev (1. Sezon) n

Mevsimler: 1 | Bölümler: 10
Çalışma süresi: 52 Dakika | Alt Tür: canavarlar
Döküm: Song Kang, Lee Jin Wook, Lee Si Young, Lee Do Hyun, Kim Nam Hee

Sürekli olarak zorbalığa maruz kalan lise öğrencisi Cha Hyun Soo, bir münzevi olur ve ailesini kaybettikten sonra yeni bir daireye taşınır. Garip bir fenomen, tüm insanları öldürmeye niyetli korkunç canavarların ortaya çıkmasıyla sonuçlandığında. Hayatta kalmak için apartmanda kalan tüm insanların birlikte çalışması gerekir.


Misafir (1 Sezon)

Mevsimler: 1 | Bölümler: 16
Çalışma süresi: 67 Dakika | Alt Tür: paranormal
Döküm: Kim Dong Wook, Kim Jae Wook, Jung Eun Chae, Lee Won Jong, Park Ho San

Şaman bir ailede doğan genç bir psişik olan Yoon Hwa Pyung, büyük şeytani iblis “Oğul”u öğrenir. Diğer iblislere ve zayıf fikirli insanlara sahip olma gücüyle iblis, temasa geçtiği herkes için ciddi bir tehdittir. Kader bir karşılaşmada, Hwa Pyung, her iki aile de iblis tarafından katledildikten sonra genç bir Katolik çocuk Choi Yoon ile tanışır. Yirmi yıl sonra iblis yeniden ortaya çıkar ve Hwa Pyung ve Choi Yoon birlikte onu yok etmeye kararlıdır.


Goedam (1. Sezon)

Mevsimler: 1 | Bölümler: 8
Çalışma süresi: 10 Dakika | Alt Tür: paranormal
Döküm: Song Chae Yun, Seola, Jang Won Hyuk, Kim Ye Ji, Jung Young Ki

Şehrin üzerine gece çöktüğünde, şehir efsanelerinin gölgeleri ve ruhları dik kafalı ruhların üzerine çöker.


Cehennemden Yabancılar (1. Sezon)

Mevsimler: 1 | Bölümler: 10
Çalışma süresi: 60 Dakika | Alt Tür: Psikolojik

Arkadaşının iş teklifini kabul etmek için kırsaldan Seul’e taşınan Yoon Jong Woo, kendini ucuz bir pansiyonda geçici olarak ikamet ederken bulur. Yeni evinin koşullarından pek heyecan duymayan Jong Woo, altı ay içinde taşınmayı planlıyor, korkmaya başladığı yeni komşularından uzaklaşmaya can atıyor.


Get It, Ghost (1. Sezon)

Mevsimler: 1 | Bölümler: 16
Çalışma süresi: 60 Dakika | Alt Tür: Romantik Komedi
Döküm: OK Taec Yeon, Kim So Hyun, Kwon Yool, Kim Sang Ho, Lee David

Üniversite öğrencisi Park Bong Pal, yıllardır hayaletleri görme ve duyma yeteneğine sahipti ve sonunda onlara dokunup onlarla savaşabileceğini öğrendi. Bong Pal ne zaman nakit sıkıntısı çekse, kiralık şeytan kovucu olarak hizmetlerini sunuyor. Bir gece şeytan çıkarma ayinindeyken, Bong Pal beş yıldır ölü olan bir lise öğrencisinin hayaletiyle çatışır, ancak ikili kavga sırasında yanlışlıkla öpüşünce kıvılcımlar uçuşur ve hayatları sonsuza dek değişir.

En sevdiğiniz Kore korku filmi veya televizyon programı nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!DİKKAT: SİTEMİZ HERKESE AÇIK BİR PLATFORM, ÇOK FAZLA PAYLAŞIMDA BULUNUYOR. SİTENİZDEN İZİNSİZ PAYLAŞIM DURUMUNDA İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİLDİRMENİZ YETERLİDİR

Kaynak link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ryan Murphy Dizileri ve Filmleri Yakında Netflix'te

Per Eki 28 , 2021
Ryan Murphy, şu anda Hollywood’un belki de en üretken yapımcılarından biri ve çoğunlukla hem önceden var olan projelerle hem de büyük genel çıktı anlaşmasıyla Netflix için yeni içerikler üzerinde çalışıyor. Murphy’nin şu anda Netflix’in 2022 ve sonrasında Netflix’e gelmesi için üzerinde çalıştığı tüm projeler. Bildiğiniz gibi, Ryan Murphy üretken bir […]

Arşivler

Kategoriler

Meta