Amazon: Yeni kurallar otomatik borçları kimsenin arazisine koymadı, tüccarlar hizmetleri kısmak zorunda kaldı


(Bu hikaye ilk olarak 21 Ekim 2021’de)

New York Times platformuna veya Netflix ve Amazon Prime akış hizmetlerine aylık abonelikleri yenileyemiyorsanız, teknolojiyi suçlamamalıydınız. 1 Ekim’de yürürlüğe giren otomatik ödemelerle ilgili yeni merkez bankası kuralları, pek çok cadde bankası Mint Road’un istediği değişiklikleri henüz yapmadığı için muhtemelen engel oldu.

Sürekli ödeme talimatlarına dayalı yinelenen ödemeler, artık bankaların bu tür kesintiler yapılmadan önce müşterilere ulaşmasını gerektiriyor. Hindistan Merkez Bankası (RBI) tarafından açıklanan yeni rejime yaklaşık üç hafta kala, tüccarların, özellikle de denizaşırı ortaklar edinenlerin, müşterileri için otomatik ödemeleri nasıl yeniden etkinleştirebilecekleri konusunda kafa karışıklığı hüküm sürüyor. Bu, büyük tüccarlar arasında abonelere alternatif ödeme çözümleri sağlama konusunda bir kargaşaya yol açarken, diğerleri sunulan hizmet yelpazesini geçici olarak kısıtladı.

Örneğin Amazon, Hindistan’daki Prime abonelik hizmeti için ücretsiz denemeleri durdurdu ve web sitesindeki açıklamalara göre “otomatik ödeme sürecindeki sürtüşmeleri” gerekçe gösterdi.

Oto

Netflix, müşterilerden ödeme modlarını sıfırlamalarını istiyor ve sunulan seçeneklerden biri, OTT şirketinin yalnızca geçen ay etkinleştirdiği bir hizmet olan Birleşik Ödemeler Arayüzünde “Otomatik Ödeme”.

Bu arada Apple, sorunsuz ödemeler sağlamak için abonelerine kapalı döngü cüzdan Apple ID’sini doldurmalarını tavsiye ediyor.

Mutsuz Müşteriler

ET tarafından görülen bir Apple iletişiminde, “Apple Kimliği bakiyenize para eklerseniz, abonelik ödemeleriniz bakiye tükenene kadar devam edecek” dedi.

Google, bulut hizmetlerinin müşterilerinden “RBI ile uyumlu” yeni bir birincil ödeme yöntemi eklemelerini istiyor. YouTube ve Facebook gibi diğerleri de benzer talimatlar yayınladı. Ortaya çıkan karışıklık, kendi abonelik hizmetlerini yürüten müşteriler veya girişimciler arasında iyi gitmedi. Bazıları kendi bankalarını suçlarken, bazıları da düzenleyiciyi eleştirdi.

Etkilenenler arasında hizmet olarak yazılım sağlayıcıları (SaaS) tesisleri, medya platformları ve hatta tek seferlik görevlere dayalı abonelikler yoluyla gelir elde eden telekom şirketleri de yer alıyor. VC firması Firstcheque’in CEO’su Kushal Bhagia, “Şu anda kurucu çevrelerde en nefret edilen organizasyon RBI’dir” diye tweet attı. “Bizi aboneliklerle çalıştıran her kurucu, kredi kartı abonelikleriyle ilgili bu rastgele yeni düzenlemeyle (sic) elde tutma gruplarının bombalanmasını izlerken öfke ve çaresizlik içindedir.”

Yorumlar için merkez bankasına hemen ulaşılamadı.

Bireysel müşterilerin yanı sıra birçok kurum ve KOBİ de bu otomatik kesinti yolu ile aylık faturalarını ödemektedir. Sektör tahminleri, bu tür ödeme hacimlerinin yıllık brüt işlem değerinde 2 milyar dolar olduğunu gösteriyor.

Uzmanlar, RBI’nin otomatik ödemelerle ilgili yeni kurallarının aksamalara yol açmasına rağmen, düzenleyicinin bankalara uyumu sağlamak için iki yıldan fazla süre verdiğini belirtti. CCAvenue yönetici direktörü Vishwas Patel, “RBI’nin yeni kuralları, faturaları üzerinde görünürlük ve kontrol sağladıklarından orta ve uzun vadede müşteriler için iyidir” dedi.

“Bankaların gerekli uyumları sağlamak için tekrarlanan hatırlatmaları dikkate almaması çok hayal kırıklığı yaratıyor.”

Kaynaklar, ülkenin en büyük kamu sektörü kredi kuruluşu SBI ve kart ağı American Express’in henüz yayına girmediğini söyledi. American Express ve SBI, ET’nin sorularına yanıt vermedi.

.



Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Jeff Probst: Survivor sunucusu kaç yaşında ve evli mi?

Per Eki 21 , 2021
Hayatta kalan Bu ay ekranlarımıza geri döndü ve uzun süredir ev sahibi Jeff Probst, yaklaşan 41. sezonu için diziye öncülük ediyor. Probst ev sahipliği yaptı Hayatta kalan 2000 yılında kuruluşundan bu yana ve o zamandan beri gösteride sabit olmuştur. FX ağında televizyona başladı, ev sahipliği yaptı arka sohbet, izleyici sorularını […]

Arşivler

Kategoriler

Meta