American Crime Story: Bill Clinton’ın görevden alınmasındaki oylar neydi?


Amerikan Suç HikayesiFX’in antoloji dizisi çok yakında yeni sezonuyla geri dönecek.

başlıklı Suçlama, bu taksit, eski ABD başkanı Bill Clinton’ın 1998’de Temsilciler Meclisi tarafından görevden alınmasına (ve ardından Senato tarafından beraat etmesine) yol açan koşulların dramatizasyonudur.

Clinton’un 1998’de eski bir Beyaz Saray stajyeri olan Monica Lewinsky ile ilişkisi olduğu ortaya çıktı. Bu, Bağımsız Danışman Ken Starr’ın 6 Eylül 1998’de ABD Kongresi’ne sunduğu bir raporun konusuydu.

Starr’ın bulguları, Temsilciler Meclisi’nin 19 Aralık 1998’de büyük bir jüriye yalancı şahitlik ve adaleti engelleme gerekçesiyle Clinton’u suçlamasına yol açtı.

Temsilciler Meclisi’nde oy kullanan 435 üyeden 228’i oy verildi Demokrat olan Clinton’ı yalancı şahitlik suçlamasıyla suçlamak. Buna 223 Cumhuriyetçi ve beş Demokrat dahildir. Beş Cumhuriyetçi, 200 Demokrat ve bir Bağımsız da dahil olmak üzere 206 kişi daha görevden almama yönünde oy kullandı. Bir kişi oy kullanmadı.

Bill Clinton, 11 Aralık 1998’de Washington DC’de Beyaz Saray’ın Gül Bahçesi’nden ulustan özür diledi.

(Getty Images aracılığıyla WILLIAM PHILPOTT/AFP)

Adaleti engelleme suçlamasında 221 kişi oy verildi 216 Cumhuriyetçi ve beş Demokrat dahil olmak üzere görevden almak için. Bu arada, 12 Cumhuriyetçi, 199 Demokrat ve bir Bağımsız da dahil olmak üzere 212 kişi görevden almama yönünde oy kullandı. İki kişi oy kullanmadı.

Bu, Clinton’ın Temsilciler Meclisi tarafından bu iki konuda görevden alınmasıyla sonuçlandı. Diğer iki potansiyel suçlama maddesi daha atıldı.

New York’tan bir Demokrat olan o zaman seçilen Temsilci Chuck Schumer, 11 Aralık 1998’de Washington DC’deki Capitol Hill’de Bill Clinton aleyhindeki görevden almanın ilk makalesinde oy kullanmamayı savunuyor

(Getty Images aracılığıyla PAUL J RICHARDS/AFP)

Clinton’ın ABD Senatosu tarafından yargılanması 7 Ocak 1999’da başladı ve 9 Şubat 1999’da beraat etmesiyle sona erdi.

100 Senatörden 55’i oy verildi suçsuz (45 Demokrat ve 10 Cumhuriyetçi dahil), 45 (tümü Cumhuriyetçi) suçlamanın ilk maddesinde (yalan yalan söyleme suçlaması) suçlu oy kullandı.

Oylar bölmek Görevden almanın ikinci maddesine göre 50/50 (adaleti engelleme suçlaması). Beş Cumhuriyetçi suçsuz oyu verdi ve 45 Demokrat katıldı. Elli Cumhuriyetçi suçlu oy kullandı. Clinton’un hüküm giymesi için ⅔ çoğunluk gerekliydi; bu nedenle her iki suçlamadan da beraat etti.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Sex Education 3. Sezondan Fotoğraflar Fotoğraflar

Çar Eyl 8 , 2021
bir haber ipucu gönder Eğlence haberleri, ünlüler, ünlü haberleri ve ünlü dedikoduları için kaynağınız. En sıcak modaya, fotoğraflara, filmlere ve TV şovlarına göz atın! © 2021 E! Entertainment Television, LLC NBCUniversal’ın Bir Bölümü. Her hakkı saklıdır. Source link

Arşivler

Kategoriler

Meta