Andrew Marr, 21 yıl sonra BBC’den ayrıldığını duyurdu: ‘Kendi sesimi geri almak istiyorum’


Andrew Marr, 21 yıl sonra BBC’de sunuculuktan ayrıldığını açıkladı ve “filtresiz” gazetecilik yapmaya hevesli olduğunu söyledi.

Son 16 yıldır BBC One’da kendi Pazar sabahı siyaset programına ev sahipliği yapan Marr, sosyal medyada paylaşılan bir açıklamada şunları söyledi: “BBC’den ayrılmaya karar verdim. Arkamda birçok mutlu hatıra ve harika meslektaşlar bırakıyorum.

Ancak Yeni Yıl’dan itibaren siyasi ve kültürel gösteriler yazıp sunmak ve gazeteler için yazmak için Global’e taşınıyorum.”

Global Media and Entertainment, Capital, Heart, Classic FM, Smooth ve LBC gibi radyo istasyonlarına sahip bir İngiliz şirketidir.

62 yaşındaki Marr, devam eden bir tweet’te şunları ekledi: “Bence İngiliz siyaseti ve kamusal yaşam daha da çalkantılı bir on yıl yaşayacak ve daha önce de söylediğim gibi, kendi sesimi geri almak istiyorum.”

Devam etti: “Yapıyordum Andrew Marr Gösterisi 16 yıldır her Pazar sabahı ve bu muhtemelen herkes için fazlasıyla yeterli!

Glasgow doğumlu Marr, 1984’te Londra’ya taşındı ve burada parlamento muhabiri olarak çalıştı. İskoç siyasi muhabir olmadan önce.

O katıldı Bağımsız 1986’da yeni gazetenin lansman ekibinin bir üyesi olarak ayrılmadan önce Ekonomist, sonunda siyasi editörü oldu.

Daha sonra düzenlemeye geri döndü Bağımsız 1996 ve 1998 yılları arasında, 2000 yılında BBC’ye katılmadan önce, burada siyasi editör olarak görev yaptı. BBC haberleri.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

olarak bilinecek olan gösteriye ev sahipliği yapmaya başladı. Andrew Marr Gösterisi (vakti zamanında Pazar AM) Eylül 2005’te. Fikir şekillendirme programı hakkında düzenli olarak başbakanlar ve uluslararası liderlerle röportaj yaptı.

Marr, Ocak 2013’te evde felç geçirdikten sonra hastaneye kaldırıldı, ancak o yıl daha sonra gösterisine ev sahipliği yapmak için geri döndü.

2018’de böbreğinden kanserli bir tümörün çıkarılması için ameliyat olduktan sonra “geri dönmenin güzel” olduğunu söyledi.

Bu yılın haziran ayında, her iki aşı dozunu da almış olmasına rağmen, “kötü” bir Covid-19 nöbeti geçirdiğini açıkladı.

Amiral gemisi programında izleyicilere, o ayın başlarında Cornwall’daki G7 zirvesini anlatırken hastalığa yakalandığına inandığını söyledi. Londra belediye başkanı Sadiq Khan ile röportaj yaparken, “Sanırım benimkini Cornwall’daki G7’de aldım” dedi.

“Geçen hafta iki kez iğnelenmiş olmama rağmen biraz Covid kaptım ve bu da çok kötüydü” diye ekledi.

(Getty Images aracılığıyla AFP)

BBC genel müdürü Tim Davie, Marr’ın BBC’de geçirdiği süre boyunca “harika bir gazeteci ve sunucu” olduğunu söyledi.

“Olağanüstü siyasi röportajlar ve önemli programlardan oluşan eşsiz bir miras bırakıyor. Bir sonraki bölümde kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

Marr’ın BBC meslektaşları dahil haber gecesi Politika editörü Lewis Goodall, bugüne kadarki kariyeri için onu tebrik edenler arasındaydı.

“BBC için ne büyük bir kayıp Andrew, ama bunca zaman içinde ne inanılmaz bir katkı. Yeni konserde bol şans,” diye yazdı Goodall.

Marr, 2019’daki Pazar sabahı programında tam uçuşta

(Getty)

LBC’de Marr, istasyona göre “gündem belirleyen konuklarla birlikte anın en büyük sorunları hakkında görüşlerini bildireceği”, fikir odaklı yeni bir programa ev sahipliği yapacak.

Marr şunları söyledi: “Global’a gelmek bana yeni bir özgürlük veriyor – LBC’de filtresiz, tamamen kendi sesimle hızlı, çok düzenli siyasi gazetecilik yapmak.

“Klasik FM’de, bazı şaşırtıcı konuklarla klasik müziğe ve genel olarak kültüre olan aşkımı keşfedeceğim. Genç, hırslı ve heyecan verici bir şirkete katıldığımı hissediyorum ve bu şirkette sıkışıp kalmak için sabırsızlanıyorum.”

Global’in kurucusu ve yönetici başkanı Ashley Tabor-King şunları söyledi: “Andrew, zamanımızın en iyi ve en saygın yayıncılarından ve gazetecilerinden biridir ve özellikle kutlama yaptığımız bir anda, onu Global ailesine davet etmekten onur duyuyoruz. seyirci rakamlarını kaydedin.

“LBC şimdi bir sonraki adımını atıyor. Andrew Marr programda kaçırılmayacak bir an olacak ve onun LBC ve Classic FM’in inanılmaz sunucu kadrosunun bir parçası olacağı için heyecanlıyız.”

BBC, Marr’ın sunum rolünde yerini kimin alacağını henüz açıklamadı.

Basın Derneği tarafından ek raporlamaSource link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ben bir Ünlüyüm geçmişte kazananlar: İlk seriden 2020'ye kadar kazanan tüm yarışmacılar ve şimdi neredeler

Cts Kas 20 , 2021
yeni serisi olarak ben bir ünlüyüm… Beni buradan çıkar! yaklaştıkça, önceki kazananlara ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yılki diziye katılan yıldızlar, bu Pazar (21 Kasım) yayınlanacak olan lansman bölümü öncesinde Galler’e geldi. Bu yılki ünlü yarışmacılar arasında en çok The Saturdays adlı pop grubundaki zamanı ile tanınan Frankie Bridge […]

Arşivler

Kategoriler

Meta