Brian Cox, engelli rolleri oynayan engelli olmayan oyuncuları savunuyor: ‘Oyunculuk, bu bir zanaat parçası’


Aktör Brian Cox, oyunculuğun “zanaatına” zarar verdiğini savunarak, özgün oyuncu seçimine yönelik baskıyı eleştirdi.

“Otantik oyuncu seçimi” burada, aynı yaşanmış deneyimlere sahip oyuncularla rol alma uygulamasına atıfta bulunur – örneğin, engelli rollerinin engelli oyunculara geçmesi gibi.

konuşan radyo saatleri, Halefiyet yıldız Cox, son zamanlarda izlediği filmlerden bahsetti. Güzel bir zihin ve Her Şeyin Teorisi.

Güzel bir zihin Russell Crowe, şizofreni teşhisi konan bir matematikçiyi canlandırırken, Her Şeyin Teorisi Eddie Redmayne’in bir tür motor nöron hastalığı olan merhum Stephen Hawking’i oynadığını gördüm.

Oyuncu, “Her ikisi de mükemmel performans” dedi. Gardiyan). “Eşim dedi ki: ‘Tabii ki, şimdi bunu yapmalarına izin verilmez.’ Dedim ki: ‘Ne demek istiyorsun?’ Ve dedi ki: ‘Eh, onlar özürlü veya akıl hastası değiller.’

“Ama bu yanlış, çünkü oyunculuk, bir zanaat parçası.”

Cox ayrıca, bir filmde ağır engelli veya akıl hastası bir oyuncuya rol verilmesinin “sömürü amaçlı” olabileceğini öne sürdü.

İçinde Halefiyet, Cox serinin başlarında felç geçiren kinci bir medya kralı olan Logan Roy’u oynuyor.

üçüncü sezon Halefiyet 18 Ekim’de saat 2’de Sky Atlantic’e varıyor.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

NCIS hayranları, Mark Harmon 18 yıl sonra veda ederken üzüntülerini dile getirdiler

Sal Eki 12 , 2021
NCIS Hayranlar, en uzun süredir devam eden oyuncu kadrosunun ayrılmasının ardından aynı düşünceye sahipler. CBS prosedür şovunun son bölümü, Özel Ajan Leroy Jethro Gibbs’in resmi olarak gelecekteki davalardan uzaklaştığını ortaya koydu. Gibbs, Atlanta’da bir davayı çözdükten sonra Tim McGee’ye (Sean Murray) kendisinin kalacağını söyler. Gibbs, Vance’e “Geri dönmeyeceğim Tim,” diyerek […]

Arşivler

Kategoriler

Meta