Christopher Eccleston, zihinsel sağlık mücadelelerinin ortasında ‘ölmek üzere olduğuna ikna oldu’


Christopher Eccleston, zihinsel sağlık mücadelelerini açtı ve bir zamanlar “öleceğine” ikna olduğunu ortaya koydu.

NS Doktor Kim star ile samimi bir röportaj sırasında deneyimini hatırladı Büyük olay satıcı Clive, kim Devon merkezli.

Eccleston, 2016 yılında şiddetli klinik depresyonla hastaneye kaldırıldıktan sonra “neredeyse her şeyini kaybettiğini” söyledi.

57 yaşındaki şunları söyledi: “Satış yapan insanlar hakkında alınan fikir bence Büyük olay hiç ‘başarılı bir hayatları’ olmadı…

“Ama şiddetli klinik depresyon geçirdiğimde ve hastaneye kaldırıldığımda neredeyse her şeyi kaybettiğimi keşfettim. Öleceğimi sandığım bir gece oldu.”

Eccleston şunları ekledi: “Euston Yolu’nda bir bavulla koşuyordum. Şimdi, eğer biri beni görseydi, ‘Oh, işte Doctor Who’ derdi.

“Demek istediğim şu ki, insanların bunun ne kadar çabuk olabileceğini anladıklarını sanmıyorum. Özellikle durgunluk zamanlarında” dedi.

Oyuncu, 2016 yılında BBC dramasının çekimleri sırasında ilk kez nasıl bir akıl sağlığı sorunu yaşadığını açıklamaya devam etti. bir kelimeEccleston’ın Maurice olarak rol aldığı .

Christopher Eccleston 2019’da fotoğraflandı

(Getty Images aracılığıyla AFP)

Eccleston, “Daha sonra, birkaç yıldır savaş ya da uçuş yaptığımı ve artık savaşamayacağımı ya da uçamayacağımı öğrendim – beyin kimyam bana ölmek üzere olduğumu söylüyordu,” dedi.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

NS 28 gün sonra star devam etti: “Mutlaka kendi hayatıma son vermeyecektim. Buna psikoz denir mi bilmiyorum, bütün gece ölmek üzere olduğuma ikna oldum.”

Eccleston daha önce depresyonu ve anoreksiyası hakkında samimi bir şekilde konuşmuştu.

2005 yılında Doktor rolünü üstlenen oyuncu, 2019 yılında kaleme aldığı otobiyografisinde akıl sağlığı mücadelelerini şöyle yazmıştı: Kemiklerinizi Seviyorum.

Eğer sıkıntı ve tecrit duyguları yaşıyorsanız veya bununla başa çıkmakta zorlanıyorsanız, The Samaritans size destek sunar; 116 123 (Birleşik Krallık ve ROI) numaralı telefondan güvenle biriyle ücretsiz olarak konuşabilir, jo@samaritans.org adresine e-posta gönderebilir veya size en yakın şubenin ayrıntılarını öğrenmek için Samaritans web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ABD’de ikamet ediyorsanız ve sizin veya tanıdığınız birinin şu anda zihinsel sağlık yardımına ihtiyacı varsa, 1-800-273-TALK (8255) numaralı telefondan Ulusal İntiharı Önleme Yardım Hattını arayın. Yardım Hattı, haftanın yedi günü, günün 24 saati herkese açık olan ücretsiz, gizli bir kriz yardım hattıdır.

Başka bir ülkedeyseniz, gidebilirsiniz. www.befrienders.org yakınınızda bir yardım hattı bulmak için.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kesinlikle hayranlar dizinin ilk elenmesinden memnun değil

Pts Eki 4 , 2021
Kesinlikle Dans Edin2021 serisinin ilk yarışmacısı Nina Wadia’yı eleyerek birçok izleyiciyi üzdü. yüzleştikten sonra taç giyme caddesi korkunç dans-off aktör Katie McGlynn, Doğu Uçları star Wadia, gösteriden atılan ilk ünlü oldu. Wadia ve dans partneri Neil Jones, Tangolarını “Sana Yalan Söyler miyim?” Eurythmics ve McGlynn ve profesyonel dansçısı Gorka Marquez, […]

Arşivler

Kategoriler

Meta