Claire Foy, NYT’nin en çok satanlar listesine giren ‘Doomsday Machine’de Facebook COO’su Sheryl Sandberg’i oynayacak


LOS ANGELES: İngiliz yıldız Claire Foy, yakında çıkacak senaryo dizisi “Doomsday Machine”de üst düzey Facebook yöneticisi Sheryl Sandberg rolünü oynayacak.

Gösteri Sheera Frenkel ve Cecilia Kang’ın New York Times’ın en çok satan kitabı “An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination”a dayanıyor.

Sosyal medya devinin kurucusu Mark Zuckerberg ile şirketin COO’su (COO) olarak görev yapan Sandberg arasındaki ilişkiye ve Facebook’un amansız büyüme arayışında karşılaştığı engellere odaklanacak.

The Hollywood Reporter’a göre Anonymous Content ve Wiip’ten gelen drama dizisi Pulitzer ödüllü oyun yazarı ve yazar Ayad Akhtar tarafından yazılıyor.

Gösteri, komplonun doğruluğunu sağlamak için danışman olarak hizmet etmek üzere birkaç gazeteciyi görevlendirdi.

Dizinin arkasındaki amaç, milyarlarca insanın iletişim kurma ve bilgi tüketme şeklini şekillendirirken izleyicileri Sandberg ve Zuckerberg’in yerine koymaktır.

“Doomsday Machine”, 2016 seçimleriyle ilgili dezenformasyondan başlayarak ve The Wall Street Journal ve Times’ta bazı kullanıcıların platformun kurallarını aşmalarına izin verildiğine dair son ifşalara kadar, sosyal medya devindeki son beş yılı takip edecek.

Anonymous Content’in AC Stüdyoları ve Wiip tarafından üretilecek.

Foy, en iyi Netflix dizisi “The Crown”un iki sezonunda Kraliçe II. Elizabeth’i oynamasıyla tanınır. Ayrıca “First Man”, “Unsane” ve “Örümcek Ağındaki Kız” gibi filmlerde rol aldı.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kim Kardashian West: SNL'nin yeni sezonun ikinci sunucusu hakkında bilmeniz gereken her şey

Cum Eki 8 , 2021
yeni sezon Cumartesi gecesi canlı iyi gidiyor ve bu hafta sonu Kim Kardashian West, 47. sezonun ikinci bölümüne ev sahipliği yapacak. Müzikal konuk Kacey Musgraves’in de katıldığı geçen haftaki sunucu Owen Wilson’dan devam ediyor. Bu hafta Kardashian West’e gösteri için müzikal konuk Halsey eşlik edecek. Gösteri, Kardashian West’in okuma sırasında […]

Arşivler

Kategoriler

Meta