Dave Chapelle’in trans yorumlarına verilen tepkiden sonra ikiye katlandığı bildiriliyor


Dave Chapelle’in yeni Netflix şovunda trans topluluğu hakkında yaptığı yorumları ikiye katladığı bildirildi.

Bu, yazarın transgender topluluğu hakkındaki yorumlarını tarttıktan sonra JK Rowling’e desteğini gösterdiğinden beri komedyenin ilk kamuya açık yorumuydu.

Yeni çıkan stand-up özel etkinliği sırasında daha yakın, 48 yaşındaki Harry Potter yazarının nasıl bir “Terf” (Trans-dışlayıcı radikal feminist) olarak damgalandığını tartışırken, “toplumsal cinsiyetin bir gerçek olduğunu” “kabul ettiğini” söyledi.

“JK Rowling’i iptal ettiler. Tanrım, ”dedi Chappelle seti sırasında. “Aslında cinsiyetin bir gerçek olduğunu söyledi, trans topluluğu *** diye kızdı, ona Terf demeye başladılar… Ben Terf Takımıyım. Kabul ediyorum. katılıyorum dostum. Cinsiyet bir gerçektir.”

NS yarı pişmiş aktör, trans toplumla bir sorunu olmadığını ve “trans kadınların kadın olmadığını” düşünmediğini iddia etti.

“Sadece sahip oldukları p**** diyorum, ne demek istediğimi anlıyor musun?” dedi. “P**** olmadığını söylemiyorum, ama Beyond P**** veya Impossible P*****. Amcık gibi tadı, ama tam olarak bu değil, değil mi? Bu kan değil. Bu pancar suyu.”

Açıklamaları sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. 8 Ekim Perşembe günü belgeselinin canlı performansı ve gösterimi sırasında, yorumlarını ikiye katlamadan önce tepkilere değindi.

Hollywood Bowl’da Chapelle’in “İptal edilmek böyle bir şeyse, onu seviyorum” dediği bildirildi. O ekledi: “F*** Twitter. F*** NBC News, ABC News, tüm bu aptal a** ağları. Onlarla konuşmuyorum. Seninle konuşuyorum. Bu gerçek hayat.”

Bağımsız yorum için Chappelle’in temsilcileriyle temasa geçti.

2020’de Rowling, “adet gören insanlar” ifadesini içeren bir manşetle dalga geçtiğinde trans sıraya girdi.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

O yorumladı: “’Adet gören insanlar’. Eminim eskiden bu insanlar için bir kelime vardı. Biri bana yardım etsin. Wumben? Wimpund? Yorgun mu?”

O zamandan beri birkaç kez transeksüel hakları konusunda konuştu ve LGBTQ aktivistleri ve Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi Harry Potter yıldızları tarafından eleştirilen konu hakkında bir makale yazdı.

daha yakınChappelle’in son özel bölümü olması beklenen 5 Ekim Salı günü Netflix’te yayınlandı.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Strictly Come Dancing 2021: En iyi 10 Film Haftası dansı, sıralandı

Cts Eki 9 , 2021
Kesinlikle Dans Edin bu hafta sonu serinin en büyük şovlarından biriyle geri dönüyor: özel film. İlk olarak 2014 yılında tanıtılan kesinlikleFilm Haftası yarışmacıların Hollywood’un en büyük gişe rekorları kıran filmlerinden ilham alan danslardan oluşan bir seçki sergilediklerini, komedi, aksiyon ve çocuk filmlerinin tümünün de verildiğini görüyor. kesinlikle Yıllar boyunca tedavi. […]

Arşivler

Kategoriler

Meta