Dave Chappelle, Netflix özel bölümünde JK Rowling’i trans satırda savunduğu için kınadı


Dave Chappelle, yazarın transgender topluluğu hakkındaki yorumlarını tarttıktan sonra JK Rowling’e destek verdi.

Yeni çıkan stand-up özel etkinliği sırasında daha yakın48 yaşındaki komedyen, Harry Potter yazarının nasıl bir “Terf” (Trans-dışlayıcı radikal feminist) olarak damgalandığını tartışırken, “toplumsal cinsiyetin bir gerçek olduğu” konusunda “kabul ettiğini” söyledi.

“JK Rowling’i iptal ettiler. Tanrım, ”dedi Chappelle seti sırasında. “Aslında cinsiyetin bir gerçek olduğunu söyledi, trans topluluğu *** diye kızdı, ona Terf demeye başladılar… Ben Terf Takımıyım. Kabul ediyorum. katılıyorum dostum. Cinsiyet bir gerçektir.”

NS yarı pişmiş aktör, trans toplumla bir sorunu olmadığını ve “trans kadınların kadın olmadığını” düşünmediğini iddia etti.

“Sadece sahip oldukları p**** diyorum, ne demek istediğimi anlıyor musun?” dedi. “P**** olmadığını söylemiyorum, ama Beyond P**** veya Impossible P*****. Amcık gibi tadı, ama tam olarak bu değil, değil mi? Bu kan değil. Bu pancar suyu.”

Chappelle’in yorumları sosyal medyada ağır eleştirilerle karşılandı.

Aktör Taylor Ashbrook, “Bir trans kadın olarak, genellikle Dave Chappelle’in spesiyallerini savundum çünkü bence çok komikler ve trans kadınlarla ilgili şakaları asla kasıtlı olarak kötü hissettirmedi” dedi.

daha yakın bu konuda fikrimi değiştirdi. Bu özel çok tembel ve samimiyetsiz hissettirdi ve gerçekten hayal kırıklığına uğradım.”

Ulusal bir LGBTQ genç evsiz örgütü olan True Colors United’da program görevlisi olan Dana White şunları ekledi: “Dave Chappelle’in söylediği hiçbir şey trans kadınların kadın, trans erkeklerin erkek, ikili olmayan insanların ikili olmadığı gerçeğini değiştirmiyor. LGBTQ+ insanların zarar görmeden ve ayrımcılıktan uzak yaşaması gerektiğini.

“Yanılıyor. Ve Netflix, onu yüksek sesle yanılmak için güçlendirdi. ”

Rowling’i savunmanın yanı sıra Chappelle, tartışmalı rapçi DaBaby’yi de savundu ve rapçi Rolling Loud festivalinde yaptığı sette bir dizi homofobik yorum yaptığında ve ayrıca HIV pozitif insanları eleştirdiğinde geçmişte yaşanan iki olaya atıfta bulundu.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Bağımsız yorum için Chappelle’in temsilcileriyle temasa geçti.

2020’de Rowling, “adet gören insanlar” ifadesini içeren bir manşetle dalga geçtiğinde trans tartışmaya girdi.

O yorumladı: “’Adet gören insanlar’. Eminim eskiden bu insanlar için bir kelime vardı. Biri bana yardım etsin. Wumben? Wimpund? Yorgun mu?”

O zamandan beri transseksüel hakları konusunda birkaç kez konuştu ve LGBTQ aktivistleri ve Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi Harry Potter yıldızları tarafından eleştirilen konu hakkında bir makale yazdı.

daha yakınChappelle’in son özel bölümü olması beklenen 5 Ekim Salı günü Netflix’te yayınlandı.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Squid Game yaratıcısı, Netflix şovunun Japon filmini kopyaladığı iddialarını yalanladı: 'Önce ben yaptım'

Per Eki 7 , 2021
Kalamar Oyunu yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, hit Netflix dizisinin bir 2014 Japon filmini kopyaladığı iddialarını yalanladı. İnsanların borçlarını ödemek için bir dizi ölümcül oyunda yer aldığı Kore dizisi, yayıncı için sürpriz bir uluslararası hit oldu ve tüm zamanların en çok izlenen dizisi olma yolunda ilerliyor. Bununla birlikte, bir dizi sosyal medya […]

Arşivler

Kategoriler

Meta