Dave Chappelle’i özel yayınladığı için Netflix’i eleştiren trans çalışan Terra Field istifa etti


Akış devinin Dave Chappelle’in tartışmalı komedi özelini yayınlama kararını eleştiren Netflix çalışanı daha yakın istifa etti.

Netflix yazılım mühendisi Terra Field, 22 Kasım Salı günü istifa mektubunun bir kopyasını tweetledi.

#NetflixWalkout hashtag’ini ekleyerek, “İşlerin bu şekilde olmasından memnun değilim, ancak bu sonucun ilgili tüm taraflar için en iyisi olduğunu düşünüyorum” diye yazdı.

Field’ın istifası, Chappelle’i “trans-ness’in gerçekliğine” saldırmakla suçladığı 7 Ekim’deki patlayıcı tweet’inin ardından geldi. Yakın.

O sırada, Field’ın sosyal medya gönderisi, Chappelle’in “Team TERF” olduğunu söylediği özel bölüme karşı şiddetli bir tepkiyi tetikledi. [which stands for trans exclusionary radical feminist]” sevmek harry potter yazar JK Rowling.

Field ayrıca, akış platformunda daha kapsayıcı içerik ve şirketin liderlik rollerinde daha fazla trans temsili için işçi liderliğindeki protestolar düzenleyen Netflix çalışanları arasındaydı.

Netflix’ten ayrılma kararını açıklayan Field, aynı zamanda Chappelle’in özel programını protesto etmek için 20 Ekim’deki grevin organizatörleri arasında yer alan bir trans Netflix çalışanı olan B Pagels-Minor’un haksız yere işten çıkarıldığı iddiasıyla istifa ettiğini söyledi.

Field, istifa mektubunda şunları yazdı: “B’den kısa bir süre sonra [Pagels-Minor] Yapmadığım ve yaptıklarına inanmadığım bir şey yüzünden kovuldum, bir karar verdim: batar ya da yüzer, B ile yan yana yürüyecektim.”

Netflix, yayıncının haklarını elde etmek için ne kadar ödediği de dahil olmak üzere Chappelle’in özel bölümüyle ilgili gizli mali rakamları paylaştığı için Pagels-Minor’un kovulduğunu iddia etti.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Field ve Pagels-Minor’un, trans çalışan grevini organize ettikleri için kendilerine misilleme yaptıkları iddiasıyla Netflix’e yöneltilen haksız işçi çalıştırma suçlamasını da geri çektiği bildirildi.

bir yorumda NBC Haberleri, bir Netflix sözcüsü, şirketin ve eski çalışanlarının “farklılıklarımızı her iki taraftaki güven erozyonunu kabul eden ve umarız herkesin yoluna devam etmesini sağlayacak şekilde çözdüğünü” söyledi.

Los Angeles merkezli eğlence şirketi işine son verdiğinde Pagels-Minor hamileydi.

Hamilelikleri hakkında bir güncelleme paylaşan Field, Pagels-Minor’un yeni oğulları olduğunu ve ikisinin de “mutlu ve sağlıklı” olduğunu söyledi.

Field, “Ben kalp ağrısına değil, neşeye odaklanmak istiyorum,” diye devam etti.

Field, kutuplaştırıcı komedi özeline karşı tweet attıktan sonra yönetmen düzeyinde bir toplantıya katılmaya çalıştıkları iddiasıyla kısa süreliğine askıya alınan üç çalışan arasındaydı. Üç çalışanın tümü daha sonra Netflix’in dahili bir soruşturmasının kendi taraflarında herhangi bir yanlış yapmadığını ortaya çıkardıktan sonra görevlerine iade edildi.

Çevredeki tartışmalardan bu yana daha yakın Geçen ay başlayan Chappelle, sözlerini ikiye katladı.

25 Ekim’de yayınlanan bir Instagram videosunda protestoculara seslenen komedyen, “kimsenin taleplerine boyun eğmeyeceğini” söyledi.

Ayrıca Netflix CEO’su Ted Sarandos’a desteği için teşekkür etti ve komedyeni henüz iptal etmeyen tek kişinin kendisi olduğunu söyleyerek şaka yaptı.

Mektubunun sonunda Field, “dinlenmek, iyileşmek ve bundan sonra ne yapmak istediğimi düşünmek” için zaman ayıracağını söyledi.

“Umarım zaman bu iş hakkında sevdiğim ve özlediğim şeyleri hatırlamama izin verir.”Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ben Bir Ünlüyüm: Ant ve Dec, senaryo hatası yüzünden Boris Johnson'a ateş ediyor

Sal Kas 23 , 2021
Ant ve Dec, son bölümünde Boris Johnson’ın pahasına bir şaka yaptı. Ben Bir Ünlüyüm… Beni Buradan Çıkarın. 22 Kasım Pazartesi günkü bölümün bir bölümünde, yarışmacılar gruplarına pasta kazanmak için bir görevde yarıştırıldı. Ant ve Dec, İngiliz Sanayi Konfederasyonu (CBI) konferansında başbakanın son gafıyla alay etme fırsatını değerlendirerek kekleri nereden aldıklarını […]

Arşivler

Kategoriler

Meta