#EmmysSoWhite: Beyaz aktörler tüm büyük ödülleri kazandığı için verilen Emmy Ödülleri


2021 Emmy Ödülleri, 19 Eylül Pazar günü düzenlenen törende beyaz olmayan sıfır aktöre büyük ödüller verilmesinin ardından ateş altında.

Bu yıl rekor sayıda farklı adaya rağmen, tüm büyük oyunculuk kupaları beyaz aktörlere gitti.

Billy Porter ve MJ Rodriguez de dahil olmak üzere öncü olarak kabul edilen yıldızlar Poz, merhum Michael K Williams için Lovecraft Ülkesi, için Michaela Coel Seni Yok Edebilirim, ve Bowen Yang için Cumartesi gecesi canlı – kendi kategorilerinde kaybettiler.

Netflix’in hit dönem draması Taç ve elma komedisi Ted Kement bu yılın büyük kazananlarıydı.

Taç En İyi Drama Dizisi ödülünün yanı sıra yıldızları Gillian Anderson, Olivia Colman, Josh O’Connor ve Tobias Menzies için dört oyunculuk galibiyeti aldı.

Ted KementBaşrol oyuncusu Jason Sudeikis, En İyi Baş Komedi Erkek Oyuncu ödülünü alırken, Hannah Waddingham ve Brett Goldstein sırasıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu ve erkek oyuncu ödülünü aldı.

Törenin ardından birçok kişi, kazananlar arasında çeşitlilik eksikliği nedeniyle Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi’ne seslendi.

Film yapımcısı Dr Michael Alexander Cross Twitter’da şunları yazdı: “Kesinlikle kabul edilemez! 2021’de hala #EmmySoWhite’ız.”

“Sahip olduğumuz her şeyi istiyorlar ama bize kredi vermeyi reddediyorlar… müziğimizi, danslarımızı, kıyafetlerimizi, saç modellerimizi, yemeklerimizi mahallelerimizi alın. [sic], ve hayatlarımız onu filme alır ve bize hakkımızı vermez. #EmmysSoWhite #EmmySoWhite,” diye yazdı başka bir kişi.

Bazı insanlar, çeşitlilik eksikliği nedeniyle ödül gösterilerini “izlemeyi bırakma” çağrısında bulundu.

Bir kişi şunları yazdı: “Yıllarca ödül töreni başlıyor ve sonra bitiyor ve öfkeyle kalıyorsunuz. Bence ödül şovlarını izlemeyi bırakmanın zamanı geldi. #EmmySoWhite.”

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

“#EmmySoWhite Beklentilerim her zamanki gibi düşüktü ama bir şekilde daha da düştü. İyi ki bu yıl izlememişim,” diye ekledi başka bir hayran.

Kazananların tam listesini burada ve dün gecenin (19 Eylül) en büyük sürprizlerini ve sürprizlerini burada görün.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Satranç efsanesi Nona Gaprindashvili, 'Kraliçe'nin Gambit'indeki 'cinsiyetçi' repliği nedeniyle Netflix'e 5 milyon dolarlık hakaret davası açtı

Pts Eyl 20 , 2021
TİFLİS: Dünyanın ilk kadın satranç ustası Nona Gaprindashvili, avukatlarının yanlış ve cinsiyetçi olduğunu söylediği ‘Kraliçe’nin Gambit’ serisindeki bir satır nedeniyle Netflix’e 5 milyon dolarlık iftira davası açtı. Yerli Güney Kafkasya Cumhuriyeti Gürcistan’da bir kahraman olan 80 yaşındaki Sovyet satranç ikonu, gösterinin son bölümünde “hiç erkeklerle karşılaşmamış” bir kadın şampiyon olarak […]

Arşivler

Kategoriler

Meta