Evrenin Yüzünü (Kitabı) bırakın


Bildiğimiz gibi dünyanın sonu Pazartesi akşamı çok yakındı. Facebook’un ifadesiyle, ‘Mühendislik ekiplerimiz, veri merkezlerimiz arasındaki ağ trafiğini koordine eden omurga yönlendiricilerindeki yapılandırma değişikliklerinin bu iletişimi kesintiye uğratan sorunlara neden olduğunu öğrendi. Ağ trafiğindeki bu kesinti, veri merkezlerimizin iletişim kurma şeklini kademeli olarak etkileyerek hizmetlerimizi durdurdu.’ İnek olmayan ağ konuşmasında: Facebook ve diğer platformları WhatsApp ve Instagram kaput oldu. Niye ya? Çünkü sürekli değişen internet rotalarını hedef kaynaklarına (Facebook’un oyun alanları) bir arada tutan Border Gateway Protocol çalışmayı durdurdu. Temel olarak, sosyal medyanın büyük kısmı evrenin yüzünü (kitap) bıraktı.

Bir sosyal medya bağımlısının detoks sürecinin üç aşaması olan kafa karışıklığı, hüsran ve çaresizliğin ardından bir sakinlik çöktü. Pek çok insan, internetten önceki bir hayatı hatırladı – evet, bugün yaşayanların bile bir zamanlar interneti yoktu – telefonsuz konuşma, kitap ve dergi adı verilen gerçekten kablosuz cihazları kullanan ve e-az bir dünyada yaşayan. Doğru, Google ve Netflix ve diğerleri mırıldandı ve Twitter kötü habere haberci oynadı. Ama bizi düşündürdü – internetsiz bir hayat hakkında. Uçuruma baktık ve dino işaretinin bize baktığı ‘İnternet yok’.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Geçen hafta Survivor'dan kim oy aldı?

Çar Eki 6 , 2021
41. Sezon Hayatta kalan 22 Eylül’de, bir adaya giden yeni bir kazazede grubuyla, bir dizi meydan okumada birbirleriyle yarışacakları bir dizi. 1 milyon dolarlık (744,000 £) ödülü kazanmak için söz konusu zorluklardan sağ çıkmaları gerekiyor. Geçen haftanın (29 Eylül) “Jungling Chainsaws” başlıklı bölümünde, oyuncular gelecek için neyi ve nasıl planlayabileceklerini […]

Arşivler

Kategoriler

Meta