Freema Agyeman’ın yıldızı Doctor Who, ilk Siyah yoldaşı oynadığı için ırkçı tacizi ‘beklemediğini’ söyledi


Freema Agyeman, ilk siyahi arkadaşı olduğu için aldığı ırkçı tacizi beklemediğini söyledi. Doktor Kim.

İngiliz aktör, Billie Piper’ın diziden ayrılmasının ardından David Tennant’ın Doktor’u karşısında BBC bilim kurgu dizisinde Martha Jones’u canlandırdı.

Doktor’a aşık olan Martha, sonunda kendi isteğiyle Tardis’ten ayrılır ve Agyeman, Torchwood’a katıldıktan sonra sonraki dizinin birkaç bölümü için geri döner.

Ulusal Katılım Haftası kapsamında Ofcom’un Yayında Çeşitlilik etkinliğinde konuşan Agyeman, Doktor Kim “iyi ve kötü” olmuştu, ancak oyuncu seçimine yönelik ırkçı tepkiye hazırlıksızdı.

Gösteriyi yaparken nasıl “harika zaman” geçirdiğini anlatan Yeni Amsterdam star açıkladı: “Bu bir oyun değiştirici. Hayatım bir gecede tamamen değişti. İyi bir şekilde, bilinmezlikten kim olduğunuzu bilen insanlara geçersiniz.

“Sonra yayına girdik ve ilk siyah yoldaş olduğum gerçeğinin bu kadar çok olması umurumda bile değildi çünkü öyleydim. Beni hiç rahatsız etmedi. Olduğum ve hala gurur duyduğum bir şeydi.”

Agyeman şöyle devam etti: “Beklemediğim – ve belki de saftım – hayran kitlesinin belirli sektörlerinden gelen ırkçılıktı.

“Başa çıkabileceğim başka nedenlerle katkıma yönelik eleştiriler vardı. Bunları rasyonalize edebilirim. Ben bir sanatçıyım, hiç kimse işinizi her zaman beğenmeyecek, insanlar kendi fikirlerine tabidir, hepsi özneldir. Ama ırkçılık… evet, bunu rasyonalize edemezdim.”Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SNL sunucusu: Bu gece Saturday Night Live'ı kim sunuyor?

Paz Eki 10 , 2021
Cumartesi gecesi canlı dört ilk kez ev sahibi ile geri döndü. Kim Kardashian West, komedi şovunun yeni sezonunun açılış sunucularından biri. 9 Ekim’de Halsey’in müzikal konuğu olarak sunuculuk görevini üstlenecek. Owen Wilson, önceki hafta, 2 Ekim’de Kacey Musgraves ile sezon galasına ev sahipliği yaptı. West’in bölümünden sonraki hafta, 16 Ekim’de […]

Arşivler

Kategoriler

Meta