Görüntüle: Britney Spears, son 13 yıldır kontrol manyağı babası tarafından ‘hapsedildi’


Görünüşe göre, dünyanın en büyük pop yıldızlarından biri, son 13 yıldır halkın gözü önünde hapsedildi. Bu, kazın hava geçirmez bir ünlü kavanozuna altın yumurta bırakmasının klasik bir örneğidir. Britney Spears – çocuklar, o 1990’lar-2000’lerden büyük bir şarkıcı-icracı – şimdi ücretsiz, neredeyse.

Çarşamba günü bir yargıç, babasının konservatuardan uzaklaştırılmasına karar verdi. Kızını dans eden bir maymuna dönüştüren madaari James Spears, şimdi FBI soruşturması da dahil olmak üzere ciddi suçlamalarla karşı karşıya kalabilir.

Bu, Britney Spears belgeselinin yılı oldu: biri BBC tarafından, ikisi New York Times tarafından ve diğeri Netflix’ten, en son duruşmadan bir gün önce yayınlandı. Britney’in yapımcılığını üstlendiği beşinci belgesel bu yıl içinde yayınlanacak ve son söz olmayı vaat ediyor.

Bu sadece parayla ilgili değil. Bu, Britney’nin zihni ve bedeni üzerinde ‘koruyuculuğun’ – sert bir yasal vesayet biçimi – uyguladığı kontrolle ilgilidir. Hamile kalmasın diye RİA takmak zorunda kaldı. Üzerinde kontrolü olmayan psikiyatrik ilaçlar verildi. Çocuklarına kitap hediye etmek istiyorsa izin başvurusunda bulunması ve günlerce beklemesi gerekiyordu.

Güvenlikli bir sitede golf arabasıyla dolaşmak istiyorsa, izin alması gerekiyordu. Bir hamburger almak için dışarı çıkmak isterse, aynen öyle. Babası tarafından tutulan bir güvenlik firması, aramalarını ve mesajlarını izledi, hatta çocuklarıyla konuşmalarını bile kaydetti. Uzun süre kendi avukatını bile tutamadı.

Son film Britney vs Spears’ın dediği gibi, ‘koruyuculuk sivil ölüm demektir’. Bütün bunlar, Britney’nin akli dengesi yerinde olmayan ve kendi hayatının yönetmeni olamayacak durumda olduğu için. Klostrofobiye rağmen, Britney yeni albümler çıkarmayı başardı, canlı turlara çıktı, koreografisini tasarladı, bir Vegas kulübünde ikamet etti. 2018 için kazancı 59 milyon dolardı. Bu kadar işlevsiz biri nasıl bu kadar üretken olabilir?

Konservatuarlığın dolambaçlı bir tavuk ve yumurta tartışması vardı: onun üretken zirvesinde olmasını sağlayan konservatörlüktü.

Britney’nin resmen deli olarak sınıflandırılmasına neden olan şey neydi? 2008’de Britney kucağında bebeğiyle araba sürerken fotoğraflandı. Amerikan yasalarına göre, tüm Hintli anneler, bir scooter’a binerken bebeklerini tuttukları için şimdiye kadar hapiste olmalı. Sonra başını traş etti. aman tanrım! Bir paparazzinin arabasına şemsiyeyle saldırdığı bir olay vardı.

Kurumsallaştı ve babası direksiyonu devraldı. Zaman zaman, Britney yüzlerce arabaya kadar papalar tarafından kovalandı ve bazı helikopterler iyi bir önlem için atıldı. Yıllar önce sinir krizi geçirmiş olsa bile, bu hayatının geri kalanını bir kafeste yaşamak zorunda olduğu anlamına gelmez.

Britney, 2.000 kişilik küçük bir kasaba olan Kentwood, Louisiana’dan geliyor. Whitney Houston’dan ilham alarak 9 yaşında performans göstermeye başladı. 17 yaşında dünya çapında 1 numaraydı ve Madonna’nın varisi olarak selamlandı. Madonna, Britney ile 2003 MTV Video Müzik Ödülleri’nde, muhtemelen pop tarihinin en ünlü öpücüğü olan tam kanlı bir öpücük alışverişinde bulunduğunda resmi olarak bayrağı devretti.

Babası bir keresinde her zamanki kaba tavrıyla, ‘Balık tutmayı severim; performans sergilemeyi seviyor.’ Ancak Britney’nin de belirttiği gibi, onun muhafazakarlık tarafından hapsedilmesinin onun güç fetişiyle çok ilgisi vardı, onu ‘eğlenceli’ bulmasını, onu kontrol etme fikrini. Madonna’nın ‘Baba, baba, bana ne kadar kötü davrandığını göremiyor musun?’ sözlerini ezberlemek için.

Britney, uçağı uçururken çekilmiş bir fotoğrafını paylaşarak kararı kutladı. Mükemmel bir resimdi. Bu, Britney’nin hayatının kontrolünü geri almasıydı. FreeBritney.net tarafından yönetilen hayran lejyonları, tüm bu yıllar boyunca Britney için inatla savaştı. Berlin Duvarı yıkılmış gibi kutladılar. Vardı.

Yazar, Kelebek Kuşağı kitabının yazarıdır.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SNL: Bu hafta Saturday Night Live'ı kim sunuyor?

Cts Eki 2 , 2021
Cumartesi gecesi canlı yakında dört ilk kez ev sahipliği yapacak. Kim Kardashian West, komedi şovunun gelecek ayki yeni sezon prömiyeri öncesinde Çarşamba günü duyurulan dört ana sunucudan biri. 9 Ekim’de Halsey’in müzikal konuğu olarak sunuculuk görevini üstlenecek. Owen Wilson, önceki hafta 2 Ekim’de Kacey Musgraves’in sahne alacağı sezon galasına ev […]

Arşivler

Kategoriler

Meta