Güney Kore draması ‘Squid Game’ Netflix’in şimdiye kadarki en büyük lansman hiti oldu


LOS ANGELES: Akış hizmeti Salı günü yaptığı açıklamada, distopik Güney Kore draması “Squid Game”in Netflix’in şimdiye kadarki en popüler dizi lansmanı olduğunu ve dört haftadan kısa bir süre önce çıkışından bu yana 111 milyon hayran çektiğini söyledi.

Eşi görülmemiş küresel viral hit, marjinalleştirilmiş insanların geleneksel çocuk oyunlarında birbirlerine karşı yarıştığı ürkütücü bir dünya hayal ediyor.

Galip milyonlarca nakit kazanabilirken, kaybeden oyuncular öldürülür.

Başta sosyal medya olmak üzere kulaktan kulağa yayılan “Squid Game” 80’den fazla ülkede Netflix listelerinde bir numaraya yükseldi.

“Squid Game resmi olarak 111 milyon hayrana ulaştı ve şimdiye kadarki en büyük seri lansmanımız oldu!” Netflix’i tweetledi.

Karşılaştırıldığında, Regency romp “Bridgerton”, Netflix’in bir bölümü en az iki dakika izleyen herhangi bir hesabı içeren dahili metriğini kullanarak ilk çıkışında 82 milyon haneye ulaştı.

“Kalamar Oyunu”nun başarısı, Güney Kore’nin K-pop grubu BTS ve Oscar ödüllü “Parasite” gibi filmlerin ardından, küresel popüler kültür üzerindeki giderek artan etkisini güçlendiriyor.

Aynı zamanda Netflix’in daha fazla uluslararası ve İngilizce olmayan içerik üretme teklifinin en son başarısıdır. Örneğin yayıncının en çok izlenen üçüncü dizisi Fransızca “Lupin”.

Netflix, “Kalamar Oyunu”nu hem dublajlı hem de altyazılı olarak birden çok dilde sunarak potansiyel izleyici kitlesini genişletiyor.

Şubat ayında, dünyanın en popüler yayın platformu, bu yıl yalnızca Güney Kore’de üretilen dizi ve filmlere 500 milyon dolar harcamayı planladığını duyurdu.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kalamar Oyunu: Netflix izleyicileri, sona eren 1. bölüm Paskalya yumurtasını fark etti

Per Eki 14 , 2021
Netflix kullanıcıları yeniden izliyor Kalamar Oyunu gösterinin sona erdiğini gösteren büyük bir bölüm bir ipucu fark ettim. Kore dizisi, 17 Eylül’de yayınlanmasından bu yana 111 milyon hanenin izlediği akış hizmetinin en başarılı programlarından biri haline geldi. Bu, Netflix’in şimdiye kadarki en çok izlenen dizisi lansmanını yapıyor ve dönem dramasını geride […]

Arşivler

Kategoriler

Meta