Hesaplaşma: Steve Coogan, yeni dizinin çekimleri sırasında ilk kez Jimmy Savile olarak resmedildi


Steve Coogan, yakında çıkacak tartışmalı BBC draması için sette ilk kez Jimmy Savile kılığına girdi. Hesaplaşma.

Savile’ın uzun cinsel istismar geçmişine odaklanacak olan mini dizinin çekimleri 8 Kasım Cuma günü Manchester’da başladı.

Alan Partridge rolüyle tanınan 55 yaşındaki oyuncu, Bolton, Greater Manchester’daki dizi çekimleri sırasında sarı bir peruk takarken soytarı kılığına girdi.

Coogan daha önce rezil olanı oynama kararını açıklamıştı. Popların Zirvesi Ölümünden sonra ortaya çıkan, üretken bir sübyancı ve seks suçlusu olan ev sahibi, “hafife aldığı” biri değildi.

Bir açıklamada şunları söyledi: “Neil McKay, ne kadar üzücü olsa da anlatılması gereken korkunç bir hikayeyi hassas bir şekilde ele alan akıllı bir senaryo yazdı.”

Yönetmen Sandra Goldbacher şunları söyledi: “Hesaplaşma Savile’den kurtulanlara, bu projeye ilham veren insanlara bir ses vermek için eşsiz bir fırsat.

“Steve Coogan’ın Savile rolündeki güçlü performansının, ünlü kültünün onu nasıl gözden kaçırdığı konusunda bir tartışma yaratacağına eminim.”

BBC’nin bu diziyi yayınlama kararı, şirketi ikiyüzlülükle suçlayan bazı kişiler tarafından inceleme altına alındı.

BBC şovları Jim düzeltecek ve Popların Zirvesi Savile’ın yıllarca çocuklarla yakın temas kurmasına izin verirken, daha sonra şirketteki üst düzey isimlerin onun istismarı hakkında hikayeler duyduğu, ancak harekete geçmek istemediği ortaya çıktı.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

2011’de Savile’ın ölümünden hemen sonra iki haber gecesi muhabirler taciz hikayelerini araştırmaya başladı, mağdurlarla, BBC çalışanları ve eski bir polis dedektifiyle röportaj yaptı. Raporlarının Aralık 2011’de yayınlanması planlandı, ancak Noel döneminde Savile’ı kutlamak için planlanan şovlara müdahale edeceği gerekçesiyle iptal edildi.

Ancak BBC Drama’nın kontrolörü Piers Wenger, yapımcıların “hikayelerinin hassasiyet ve saygıyla anlatılmasını sağlamak için hayatta kalanlarla çalışacaklarını” söyledi.

Dedi ki: “Jimmy Savile’nin hikayesi, zamanımızın en duygusal ve sıkıntılı hikayelerinden biridir. Bu suçları sansasyonel hale getirmek değil, kurbanlarının sesini duyurmak niyetindeyiz.”

Tecavüze veya cinsel saldırıya uğradıysanız, uzman, bağımsız ve gizli destek için en yakın Tecavüz Krizi organizasyonuyla iletişime geçebilirsiniz. Daha fazla bilgi için web sitelerini ziyaret edin Burada.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Abu Dabi'de gerçek bir Kalamar Oyunu düzenleniyor

Sal Eki 12 , 2021
Çılgınca popüler olan Netflix serisinin cinayet içermeyen, gerçek hayattaki bir versiyonu Kalamar Oyunu Abu Dabi’de yapılıyor. BAE’deki Kore Kültür Merkezi (KCC), 15 kişilik iki takım için dizide görülen oyunların yeniden canlandırılmasını organize ediyor. Kalamar Oyunları Gizemli bir organizasyonun, hayatlarını değiştirecek miktarda para kazanma şansı için bir dizi çocuksu oyunda rekabet […]

Arşivler

Kategoriler

Meta