Jeff Bezos, Amazon’un başarısız olacağını söyleyen eski bir haber klibi yayınladı; Musk’ın arsız bir cevabı var


Hayallerin, çalışkanlığın ve asla pes etmemenin gücünü hatırlatmaya ihtiyacınız varsa, dünyanın en zengin insanlarından birinin sizin için bir şeyi var.

Jeff Bezos, Pazartesi günü, haftalık Amerikan iş dünyası ve finansından bir haber kupürü paylaşmak için Twitter’a gitti.
Barron’ın, “Amazon.Bomb” başlığıyla.

Makale, e-ticaret platformunun başlangıcından yaklaşık 5 yıl sonra (Jeffrey P. Bezos tarafından Temmuz 1994’te kuruldu) 31 Mayıs 1999’da yayınlandı.

Hikayenin yazarı, “Amazon CEO’su Jeff Bezos’un yeni bir iş paradigmasına öncülük ettiği fikri aptalca” diyerek başladı.

Hikaye, Bezos’u “başka bir aracı” olarak adlandırmaya devam etti ve “borsanın bu gerçeği yakalamaya başladığını” ekledi.

Ayrıca internetteki gerçek kazananların “kendi ürünlerini doğrudan satan firmalar” olacağını söyledi.

Pekala, hepimizin bildiği gibi, bu tahmin başarısız olmaktan çok daha fazlası.

Kırpmayı paylaşan Bezos – 191.7 milyar dolar değerinde
Forbes – “Dinle ve açık ol, ama kimsenin sana kim olduğunu söylemesine izin verme” yazdı.

57 yaşındaki milyarder, bunun “bize başarısız olacağımızı anlatan birçok hikayeden sadece biri” olduğunu söyledi.

“Bugün, Amazon dünyanın en başarılı şirketlerinden biri ve birbirinden tamamen farklı iki sektörde devrim yarattı” dedi.

Bezos’un tweeti iş rakibi Elon Musk’ın gözünden kaçmadı. Ve 213 milyar dolarlık net değeri ile kısa süre önce Bezos’u geçerek dünyanın en zengin insanı olan Tesla’nın kurucusu, tweet’ine arsız bir gümüş madalya emojisi bıraktı.

28 Eylül tarihli bir makale
Forbes
Bezos’u en zengin kişi olarak tahttan indirdikten sonra Musk’tan alıntı yaparak, “Gümüş madalyayla birlikte Jeffrey B.’ye ‘2’ rakamlı dev bir heykel gönderiyorum.”

Bezos’un tweet’i, “Şüpheler ne kadar derinse, başarı o kadar tatlı” yazan Netflix CEO’su Reed Hasting de dahil olmak üzere birçok kişiden övgü aldı.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Kesinlikle 2021: Bu yıl yarışmacılar kimler?

Pts Eki 11 , 2021
Kesinlikle Dans Edin yeni bir sezon ve yepyeni bir ünlü yarışmacı kadrosuyla devam ediyor. Geçen yıl pandemi nedeniyle daha kısa bölümler için yayınlanan dans yarışması tam uzunlukta bir dizi için geri döndü. Geçen yılki 12 çift yerine on beş çift katılacak. Ancak, sahne arkası alanında sosyal mesafe mümkün olmadığı için […]

Arşivler

Kategoriler

Meta