Jeff Bezos | Elon Musk: Jeff Bezos, Amazon’un başarısızlığını öngören eski makaleyi tweetliyor; Elon Musk biraz eğleniyor


Son zamanlarda bu kadar çok bombalanan bir tahmin varsa o da bu olabilir.

ABD’de haftalık finans dergisi Barron’un 31 Mayıs 1999 tarihli sayısında Amazon CEO’su Jeff Bezos’u “sadece başka bir aracı” olarak adlandıran ve modelinin gerçek bir kazanan olmayacağını öne süren ‘Amazon.bomb’ başlıklı bir haber yayınladı.

“Amazon CEO’su Jeff Bezos’un yeni bir iş paradigmasına öncülük ettiği fikri aptalca. O sadece bir aracı ve borsa bu gerçeği yakalamaya başlıyor. ‘Net’teki gerçek kazananlar, kendi ürünlerini satan firmalar olacak. doğrudan tüketicilere” dedi.

Uzun lafın kısası: Barron’un Nostradamus olmadığı kanıtlandı, Amazon gelir açısından dünyanın en büyük internet şirketi ve Jeff Bezos şu anda Forbes Milyarderler Endeksi’ne göre dünyanın en zengin insanı.

Bezos Pazartesi günü bu eski makaleyi tweetledi, “Dinleyin ve açık olun, ama kimsenin size kim olduğunuzu söylemesine izin vermeyin. Bu, bize başarısız olacağımızı anlatan birçok hikayeden sadece biriydi. Bugün, Amazon dünyanın en başarılı şirketlerinden biri ve birbirinden tamamen farklı iki sektörde devrim yarattı.”

Kısa süre sonra tweet viral oldu ve birçok kişi bunu ilham verici olarak nitelendirdi. Netflix eş CEO’su Reed Hastings, “Şüpheler ne kadar derinse, başarı o kadar tatlıdır” yorumunu yaptı.

Ancak gök gürültüsü, SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve tweet’e gümüş madalya emojisi ile yanıt veren Bezos’un milyarderler üst yuvasındaki yakın rakibi tarafından biraz çalındı.

Musk, Bezos’un ikinci sırada yer aldığı Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre şu anda dünyanın en zengin insanı. Musk, Forbes listesinde ikinci sırada.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

The Larkins: ITV dizisi izleyiciler ve eleştirmenler tarafından 'iğrenç bir şey' olarak nitelendirildi

Pts Eki 11 , 2021
İzleyiciler ve eleştirmenler yeni ITV dizilerini parçalıyor Larkinler. HE Bates’in uyarlaması Mayıs’ın Sevgili Tomurcukları bir “iğrenç” olarak nitelendirildi Bağımsıztek yıldızlı inceleme. Eleştirmen Sean O’Grady, “Bunun için söylenebilecek en iyi şey, yaklaşık 30 yıl önce haklı olarak bir fazla domuz yavrusu gibi ötenazi uygulanan orijinal televizyon versiyonundan daha yapışkan bir şekilde […]

Arşivler

Kategoriler

Meta