John Cleese, Channel 4 için ‘kültürü iptal etme’ üzerine belgesel çekecek


John Cleese, yıldızı Monty Python ve Fawlty Kuleleri, Kanal 4 için komedide “kültürü iptal etme” hakkında bir belgesel çekiyor.

Adı konulacak dizi John Cleese: Beni İptal Et, bir basın açıklamasına göre “yeni ‘uyanmış’ bir neslin neyin söylenip neyin söylenemeyeceğine ilişkin kuralları neden yeniden yazmaya çalıştığını” keşfedecek.

Dizi, Cleese’i aktivistler tarafından “iptal edildiğini” iddia eden bazı komedyenler de dahil olmak üzere bir dizi ünlü yüzle sohbet ederken bulacak.

Cleese ayrıca belirli rakamlara ve programlara karşı kampanya yürütenlerle de konuşacak ve birilerini gücendirmeden komedi yaratmanın mümkün olup olmadığını yanıtlamaya çalışacak.

Komedi efsanesi yaklaşmakta olan programı hakkında şunları söyledi: “Sözde politik doğruculuğun tüm yönlerini kamera önünde öğrenme şansına sahip olduğum için çok mutluyum. Gerçekten anlamadığım o kadar çok şey var ki: ‘Hepimiz insanlara karşı nazik olalım’ gibi kusursuz fikrin bazı durumlarda nasıl olup da saçma sapan geliştirildiği gibi.”

“İnsanların neyle hemfikir oldukları, hemfikir olmadıkları ve hala ne hakkında karar veremediklerini zihinlerinde daha net görebilmeleri için çeşitli akıl yürütmeleri açıklığa kavuşturmak istiyorum.”

Cleese, 1970’lerde Michael Palin, Eric Idle, Terry Gilliam, Graham Chapman ve Terry Jones ile birlikte Monty Python komedyen grubunun bir parçası olarak ün kazandı.

(Getty Resimleri)

Daha sonra hit sitcom’u birlikte yarattı. Fawlty Kuleleri, o da rol aldı.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Impeachment – ​​American Crime Story: Ne zaman yayınlanır ve nasıl izlenir?

Sal Ağu 24 , 2021
Suçlama: Amerikan Suç Hikayesi 1998’de Bill Clinton’ın görevden alınmasına yol açan olayların dramatizasyonu. Antoloji dizisi daha önce ilk sezonunu OJ Simpson’ın cinayet davasına ve ikinci bölümünü Gianni Versace’nin öldürülmesine adamıştı. Clinton, 19 Aralık 1998’de Temsilciler Meclisi tarafından büyük jüriye yalancı şahitlik ve adaleti engelleme gerekçesiyle görevden alındı. Bu, eski bir […]

Arşivler

Kategoriler

Meta