Kalamar Oyunu çılgınlığı: Avustralyalı çocuk, Netflix hitinden meydan okumayı yeniden yaratmaya çalışırken ciddi yanıklardan muzdarip


Güney Avustralya’da bir çocuk, Netflix dizisinden ilham alan viral bir TikTok mücadelesine katılmaya çalışırken ciddi yanıklar geçirdikten sonra hastaneye kaldırıldı. Kalamar Oyunu.

Çocuğun kimliği açıklanmazken, Adelaide’deki Kadın ve Çocuk Hastanesi’nden yanık uzmanı Dr Amy Jeeves söyledi. 7HABER en az bir çocuğun sıcak bal peteğine dokunduktan sonra “kötü bir yanık” ile hastaneye başvurduğu.

Kalamar OyunuNetflix’te yayınlanan Korece gerilim filmi, gizemli bir organizasyonun ciddi borcu olan insanları 45,6 milyar won (28,5 milyon £) kazanma şansı için bir dizi ölümcül çocuk oyununda rekabet etmeleri için işe aldığı distopik bir gerçekliği araştırıyor.

Gösterideki oyunlardan birinde, oyunculardan, bal peteği tarzı bir tatlı olan dalgona adı verilen kırılgan bir şekere oyulmuş bir sembolü tüm parçayı kırmadan oymaları istenir. Dalgona tipik olarak çeşitli şekillerde satılır, ancak Kalamar Oyunu dörtlü, bir üçgen, daire, yıldız ve bir şemsiye.

Oyun sosyal medyada viral hale geldi ve kullanıcılar TikTok’ta meydan okumayı yeniden yaratmaya çalıştı.

Tatlı, eritilmiş şeker ve kabartma tozu ile yapılır, daha sonra düz bir yüzeye dökülür ve istenen desende bir kalıpla damgalanır. Çoğu yaralanma, ısıtma veya dökme işlemi sırasında meydana gelir.

Dr Jeeves, “Şekeri yaklaşık 145C’ye ısıtmanız gerekiyor, ekstra sıcak yapışkan sıvının temas süresi ciddi yanıklara neden oluyor” dedi.

Bu, dalgona şeker yarışmasını içeren ilk kaza değil.

Geçen ay, Sidney’deki bir çocuk hastanesi, üç çocuğun petekle uğraşırken meydana gelen hafif yanıklardan sinir hasarına kadar değişen yaralanmalar nedeniyle hastaneye yatırılmasının ardından bu zorluğa karşı bir uyarı yayınladı. 14 yaşındaki üç çocuktan birinin elinde derin yanıklar ve sinirleri hasar gördü.

Ve bu tür olaylar Avustralya ile sınırlı değil, İngiltere’deki okullar ve hastaneler de benzer uyarılar veriyor. Bu ayın başlarında, Birmingham Çocuk Hastanesi uzman yanık merkezi, yeniden canlandırma girişiminde bulunduktan sonra yaralanan gençlerin sayısında endişe verici bir artış kaydettikten sonra aileleri uyardı. Kalamar Oyunu zorluklar.

Güney Kore gerilim filmi, yayınlanmasının sadece ilk iki buçuk haftasında gösteriyi yaklaşık 111 milyon izleyiciyle izleyerek Netflix’te en çok izlenen dizi oldu.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ben bir Ünlü kazananlar listesiyim: Şimdi neredeler?

Pts Kas 22 , 2021
yeni serisi olarak ben bir ünlüyüm… Beni buradan çıkar! yaklaştıkça, önceki kazananlara ne olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu yılki diziye katılan yıldızlar, bu Pazar (21 Kasım) yayınlanacak olan lansman bölümü öncesinde Galler’e geldi. Bu yılki ünlü yarışmacılar arasında en çok The Saturdays adlı pop grubundaki zamanı ile tanınan Frankie Bridge […]

Arşivler

Kategoriler

Meta