Kalamar Oyunu: Korece konuşan izleyiciler Netflix şovunda önemli karakter ayrıntılarını fark ediyor


Kalamar Oyunu Hayranların hit dizi hakkında sevecek yeni şeyler bulmaya devam etmesiyle, yayın hizmeti tarihinde hızla Netflix’in en popüler dizisi haline geliyor.

Distopik gerilim, kaderlerini değiştirmek için gizemli bir dizi mücadelede yer almayı kabul eden bir grup karakteri takip ediyor.

Ana karakter Kang Sae-byeok (Jung Ho-yeon), Güney Kore’ye kaçtığı Kuzey Kore’deki annesini hapishaneden kurtarmak ve ayrıca küçük erkek kardeşini bir çocuk odasından çıkarmak için para almak için katılıyor. ev.

Korece konuşan hayranlar, Sae-byeok’un konuşma biçiminde, karakterin derinliğini artıran önemli bir ayrıntıyı fark ettiler.

Sae-byeok’un Kuzey Kore aksanıyla konuştuğunu, ancak diğer oyuncuların yanındayken Güney Kore aksanıyla konuştuğunu belirttiler.

Bir hayran, “Sae-byeok’un küçük kardeşiyle konuştuğu sahnede, başlangıçta standart Seul lehçesinde konuşuyor, ancak kardeşi sıkıntılı olmaya başladığında hemen Kuzey Kore aksanına geçiyor” dedi.

Bir diğeri şöyle dedi: “Kore olan erkek arkadaşımla izledim ve Sae-byeok’un Kuzey Kore aksanı olduğuna dikkat çekti, ancak Koreli olmayan izleyicilerin hiçbir fikri olmazdı!”

Dizinin Koreli hayranları, Kuzey’den geldiği için karaktere nasıl farklı davranıldığını da anladı.

Grace Kim, için Sonrakiköpekbalığı, şunları yazdı: “Söylediklerinin çoğu, temel insan terbiyesine sahip ortalama bir Koreliyi temsil etmese de, Güney Kore toplumunda iltica edenlerin karşılaştığı ayrımcılığa dair bir miktar doğruyu söylüyor.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

“Kuzey Koreli sığınmacılar, ülkelerin ortak kökenleri nedeniyle çoğu durumda Güney Kore vatandaşları olarak korunuyor, ancak 70 yıllık ayrılık onları neredeyse tamamen birbirine yabancı yaptı.”

Geçen ay piyasaya sürülmesinden bu yana, Kalamar Oyunu kültürel bir fenomen haline geldi ve birkaç ülkede Netflix’in en yüksek puan alan programı.

Gösteri hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyun.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Birimiz Yalan Söyledi" Dizinin Kitaptan Farkı

Cum Eki 8 , 2021
“Birimiz Yalan söylüyor” Oyuncular, Dizinin Kitaptan Nasıl Farklı Olduğunu Konuşuyor Source link

Arşivler

Kategoriler

Meta