Kalamar Oyunu: Netflix, hit serisinin ‘trafik dalgalanmasına’ neden olmasından sonra geniş bant sağlayıcısı tarafından dava edildi


Netflix, Güney Kore’deki bir internet sağlayıcısı tarafından, popülaritesinden kaynaklanan trafik artışı nedeniyle dava açtı. Kalamar Oyunu.

Başrollerini Lee Jung-jae ve Park Hae-Soo’nun paylaştığı Korece yayınlanan dizi, 17 Eylül’de yayınlanmasından bu yana dünya çapında bir hit oldu.

Netflix CEO’su Ted Sarandos şunları söyledi: Kalamar Oyunu yayıncının şimdiye kadarki “en büyük şovu” olma yolunda “yolda”.

Buna göre Reuters, internet sağlayıcısı SK Broadband, platformdaki belirgin bir izleyici artışı nedeniyle artan ağ trafiği ve bakım çalışmalarından kaynaklanan maliyetleri ödemesi için Netflix’e dava açıyor.

Dava, bir Seul mahkemesinin Netflix’in ağ kullanımı için SK Broadband’a “makul bir şekilde” bir şey ödemesi gerektiğini belirtmesinin ardından geldi.

Rapora göre Netflix, iddiayı gözden geçireceğini ve şirketle diyalog arayacağını söyledi.

bir açıklamada ReutersSK, popülaritesinin Kalamar Oyunu Google’ın sahibi olduğu YouTube’dan sonra akış devinin Güney Kore’nin en büyük ikinci veri trafiği üreticisi statüsünü vurguladı.

SK, Netflix ve Google’ın Amazon, Apple ve Facebook gibi diğer içerik sağlayıcıların aksine ağ kullanım ücreti ödemediğini de sözlerine ekledi.

Squid Game’de Ölümcül ‘Kırmızı Işık Yeşil Işık’ oyunu

(Netflix)

Şirkete göre, Netflix’in SK tarafından işlenen veri trafiği Mayıs 2018’den Eylül 2021’e kadar 24 kat artarak saniyede 1,2 trilyon bit veriye yükseldi.

Geçen yıl Netflix, ağ kullanımı için SK ödeme yükümlülüğü olup olmadığını belirlemek için kendi davasını açtı. Akış devi, görevinin içerik oluşturmak ve onu erişilebilir kılmakla sona erdiğini savundu.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Seul Merkez Bölge Mahkemesi bu yıl Netflix aleyhine karar verdi ve SK’nin “bir ücret karşılığında sağlanan bir hizmet” olarak görüldüğünü ve Netflix’in “karşılığında bir şey sağlamakla yükümlü olmasının” “makul” olduğunu belirtti.

SK, Netflix için gereken ağ kullanım ücretinin yalnızca 2020 için yaklaşık 27.2 milyar won (16.9 milyon £) olduğunu tahmin ediyor.

Reuters Netflix’in karara itiraz ettiği bildirildi. Aralık ayı sonunda yeni işlemlerin başlaması planlanıyor.

Geçen hafta yapılan açıklamada yayıncı, Güney Kore’de 16.000 iş yaratılmasına ve 770 milyar won (480 milyon £) yatırıma katkıda bulunduğunu söyledi.

ABD’de Netflix, daha yüksek akış hızları sağlamak için yedi yıldır geniş bant sağlayıcısı Comcast Corp’a ücret ödüyor.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

William Shatner: Star Trek oyuncusu Blue Origin görevinde uzaya uçacak

Sal Eki 5 , 2021
Yıldız Savaşları aktör William Shatner, havacılık şirketi Blue Origin ile uzaya uçacak. Shatner, sevilen bilimkurgu serisinde USS Enterprise’dan Kaptan James T Kirk’ü canlandırdı. Oyuncu, Blue Origin’in Görev ve Uçuş Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Audrey Powers’a New Shepard NS-18 gemisinde katılacak. Mürettebat arkadaşları Chris Bozsuhizen ve Glen de Vries de 12 […]

Arşivler

Kategoriler

Meta