Kevin Spacey, tahkim davasını kaybettikten sonra ‘House of Cards’ yapımcılarına 31 milyon dolar ödeyecek


LOS ANGELES: Rezil ABD film yıldızı Kevin Spacey, Pazartesi günü kamuoyuna açıklanan yasal belgelere göre, cinsel taciz iddiaları nedeniyle kovulana kadar oynadığı ‘House of Cards’ dizisini yapan yapım şirketine yaklaşık 31 milyon dolar ödemek zorunda kalacak. .

Netflix’te yayınlanan popüler siyasi entrika hikayesini yaratan yapım şirketi MRC, taciz ve cinsel taciz iddialarının ortaya çıkmasından sonra Spacey’nin aniden ayrılmasına atfedilen gelir kaybı için tazminat istedi.

Bir tahkim yargıcı, kararı 19 Ekim’de MRC’nin Los Angeles mahkemesinde kararı onaylamak için bir dilekçe sunduğunda verdi.

Belgede, MRC, iddialar ortaya çıktıktan sonra Spacey’yi askıya aldığını ve ‘Amerikan Güzeli’ yıldızının “işyeri davranışları için standartlar belirleyen hem Oyunculuk hem de İdari Yapım Anlaşmalarının hükümlerini ihlal ettiğini tespit eden bir soruşturma başlattığını” ayrıntılandırdı. MRC’nin Taciz Politikasını ihlal ederek.”

62 yaşındaki oyuncunun şanlı kariyerini durduran suçlama dalgası, güçlü Hollywood yapımcısı Harvey Weinstein davasının ateşlediği cinsel taciz ve istismara karşı #MeToo hareketinin yükselişiyle aynı zamana denk geldi.

İki kez Oscar kazanan Spacey, “House of Cards”ın beş sezonunda, iş arkadaşlarına yönelik cinsel taciz iddiaları medyada kamuoyuna açıklanana kadar, vicdansız ABD’li politikacı Frank Underwood’u canlandırmıştı.

Şirket dilekçesinde, “MRC, Spacey’nin Şov ile ilişkili herhangi bir oyuncu kadrosu veya ekiple yaptığı bu tür davranışlar hakkında hiçbir bilgiye sahip değildi” dedi.

Yapım şirketi, oyuncunun popüler diziden aniden ayrılmasının, MRC için “önemli kayıplar” ile sonuçlanan bir yeniden yapılanma gerektirdiğini söyledi.

Dizinin ana karakteri Underwood dışında senaryoyu yeniden yazmak ve 13 bölümden sekiz bölüme çıkan altıncı sezonu yeniden tasarlamak zorunda kaldı.

Yapım şirketi, Spacey’ye karşı yasal savaşını 2019’da başlattı. Oyuncunun yasal temsilcileri, AFP’nin yorum talebine yanıt vermedi.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Julia Garner, Anna'yı İcat Ettiği İçin Teaser'da Tanınmıyor

Sal Kas 23 , 2021
İçinde Anna’yı icat etmek, Vivian bir gazetecidir (Anna Chlumsky) New York’un sosyal çevresine sadece parasını ve güvenini çalmak için giren sahte Alman mirasçı Delvey’in davasını araştırır. O bir dolandırıcı mı yoksa sadece Amerikan rüyasını gerçekleştirmeye çalışan bir kadın mı? Teaser, Garner’ı daha önce hiç görmediğiniz şekilde sergiliyor. Uzun, dalgalı saçları […]

Arşivler

Kategoriler

Meta