King Richard (2021) – İyi Filmler


Will Smith’ten Richard Williams, duygudan titreyen sesiyle genç Venus Williams’a, “Sen sadece temsil etmeyeceksin” diyor. sen – temsil edeceksin dünyadaki her küçük siyah kız” Eğer Venus ve Serena Williams’ın tenis süperstarlığına taşıdıkları yük buysa, o halde 138 dakika boyunca Kral RichardBu yükün bir kısmı, Compton’daki günlerinden Venüs’ün 14 yaşında Oakland’daki ilk profesyonel turnuvasına kadar genç kızlar olarak sırasıyla Venus ve Serena’yı oynayan Saniyya Sidney ve Demi Singleton’a düşüyor.

On yıllardır, Williams kardeşlerin teniste – tarihsel olarak ezici bir çoğunlukla beyaz, üst sınıf bir spor ve hala en az çeşitliliğe sahip profesyonel sporlar arasında yer alan – hakimiyeti, pek çok küçük Siyah kız ve diğer çocuklar için bir ilham ve umut ışığı olmuştur. renkli. Reinaldo Marcus Green tarafından yönetilen yetkili bir biyografi (Canavarlar ve Erkekler) ve Williams ailesi ile işbirliği içinde yapılmıştır (Venüs, Serena ve üvey kızkardeşleri Isha Price’ın baş yapımcı olarak kabul edilmesi ve anneleri Oracene “Brandy” Price’ın girdileri ile), Kral Richard bu feneri gelecek nesillere yansıtmak için hazırlanmıştır.

Reinaldo Marcus Green’in yönettiği. Will Smith, Aunjanue Ellis, Saniyya Sidney, Demi Singleton, Tony Goldwyn, Jon Bernthal, Dylan McDermott, Mikayla LaShae Bartholomew, Danielle Lawson, Layla Crawford. Warner Bros.

Sanatsal/Eğlence Değeri

Ahlaki/Manevi Değer

+2

Yaş Uygunluğu

Gençler ve Yukarı

MPAA Derecelendirmesi

PG-13

Uyarı İzleyici

Kısa, grafik şiddet; müstehcen bazı referanslar; ırkçı sıfatlar, kısa küfür ve sert dil.

Heyecan verici spor filmleri ve ilham verici biyografiler gittikçe, Kral Richard acımasız, siğil ve her türlü soruşturmadan uzaktır, bir aile defterinin doğruluğuna veya aile toplantılarında anlatılan hikayelere benzeyen belirli bir doğruluk türüne sahiptir. Bu tür açıklamalar, doğru olmadıkları anlamında değil – en azından genel hatlarıyla ve genel şekliyle öyleler – ama resimlerin ve olayların geriye dönük olarak seçilmesi, şekillendirilmesi ve renklendirilmeleri anlamında mit olarak adlandırılabilir. tatmin edici bir başlangıç ​​hikayesi, kendimizin ve dünyanın hem olduğu hem de olması gerektiği gibi ortak bir açıklaması. Williams ailesinin bu efsanevi anlatımı, karşılaşılması gereken zorlu zorluklarla birlikte zorluk ve çatışmayı içerir, ancak vurgu, aile birlikteliği, karşılıklı destek ve engellerin üstesinden gelinmesidir. Karakter kusurları ve kusurları bir noktaya kadar kabul edilir, ancak kahramanlarımızın ellerinden gelenin en iyisini yapmalarına izin verilir.

Bu portre menajerlik unsurlarından yoksun değilse, aynı zamanda Richard Williams’ın benmerkezci, alışılmışın dışında bir kendi kendini teşvik eden – ırkçılık ve sınıfçılıkla renklendirilmiş yargılar olarak o günlerdeki sarılıklı medya imajını düzeltiyor. Aynı zamanda, Siyah aile hayatı, özellikle de Siyah babalık (bir konu) hakkındaki olumsuz klişeleri düzelticidir. genellikle tanınandan daha karmaşık).

Her şeyden önce, sadece kızları doğmadan önce öngördüğü ve hatta kızları için çizdiği inanılmaz kader için değil, aynı zamanda bütünün iyiliği için acı çeken, fedakarlık eden ve savunan vizyon sahibi bir koca ve babanın dokunaklı, etkileyici bir portresi. ailenin mutluluğu ve refahı. Kızları ile Compton sokaklarındaki serserileri dürtmekten West Palm Beach’teki sömürücü ajanlara ve saldırgan muhabirlere kadar her türlü tehlike arasında duran Richard, reddedilme, eleştiri, hatta dayaklarla karşı karşıya, ancak kızlarının gelecekteki büyüklüğünden asla şüphe duymaz ve asla buna izin vermez. ondan da şüphe etsinler. Bu portre menajerlik unsurlarından yoksun değilse, aynı zamanda Richard Williams’ın benmerkezci, alışılmışın dışında bir kendi kendini teşvik eden – ırkçılık ve sınıfçılıkla renklendirilmiş yargılar olarak o günlerdeki sarılıklı medya imajını düzeltiyor. (Kendini terfi ettirmeye yönelik eğilimler ne olursa olsun, Williams’ın kızlarının kariyer yönetimini karakterize etmiş olabilir, görünüşe göre filmin yapımında yer almamıştır.)DİKKAT: SİTEMİZ HERKESE AÇIK BİR PLATFORM, ÇOK FAZLA PAYLAŞIMDA BULUNUYOR. SİTENİZDEN İZİNSİZ PAYLAŞIM DURUMUNDA İLETİŞİM BÖLÜMÜNDEN BİLDİRMENİZ YETERLİDİR

Kaynak link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Children in Need 2021, bağış toplama etkinliği için klasik çocuk kuklalarını bir araya getiriyor

Cts Kas 20 , 2021
Muhtaç Çocuklar çocuk televizyonunun en sevilen kuklalarını, bağış toplama gecelerinde özel bir performans için bir araya getirdi. Dahil olanlar arasında Bay Blobby, Büyük Kahvaltı’nın Zig ve Zag, George, Zippy ve Bungle’dan Gökkuşağı, Basil Brush ve çok daha fazlası. Starship’in 1987 hiti “Hiçbir Şey Bizi Şimdi Durduramaz”ı coverlamak için toplandılar. O […]