Mitchells vs The Machines incelemesi: Robot kıyameti hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı – Ryan Leston


Yaklaşan bir robot kıyametiyle nasıl başa çıkarsınız?

Mitchells vs The Machines, ilginç bir banliyö ailesi kendilerini bildikleri gibi dünyanın sonu ile savaşırken bulurken karşı karşıya geliyor.

Yapımcılığını Phil Lord ve Chris Miller’ın üstlendiği filmin kazanan olması şaşırtıcı değil. Animasyon stili Spider-Man: Into the Spider-Verse’ı andırırken, sıra dışı komedi ritimlerinin her yerinde LEGO Movie yazılıdır. Eksantrik bir yaratıcılık kıvılcımı ekleyin, Bulutlu ve Köfte Şansı ile Lord ve Miller’ın en büyük hitlerinden oluşan mükemmel bir fırtınaya sahip olun.

Mitchells vs The Machines, bir adım ötesine geçen akıllı, eğlenceli bir aile filmi. Elbette, bir sürü esprili tek cümlelik komik, çılgın bir macera. Ama bundan çok daha fazlası – duygusal nüfuzla da dolu.Mitchell ailesi her zamanki kahramanlarınız değil.

Mitchells vs the Machines, başlığı göz önüne alındığında oldukça açıklayıcıdır. Sıradan bir aile (The Mitchell’ler), gezegendeki her insanın robopokaliptik (Makineler) sırasında yakalanmasından sonra, insanlığın son umudu olduklarını keşfeder.

Büyük aksiyonlu büyük bir hikaye… ama asıl hikaye bunun aileyi nasıl etkilediğiyle ilgili.

Katie Mitchell (Abbi Jacobsen tarafından oynanır) yaratıcı bir tuhaftır – kuşkusuz tuhaf ailesinde bile. Ama Film Okulu’na kabul edildikten sonra, sonunda dünyadaki yerini bulmuş gibi hissediyor.

Robot kıyametine girin ve planları duman olur.

Daha sonra, hayatını ve insanını elde etmesine yardım etmek, açık hava adamı gibi babası Rick’e (Danny McBride tarafından oynanır), öğretmen annesi Linda’ya (Maya Rudolph tarafından oynanır) ve onun dinozor takıntılı küçük kardeşine (yönetmen Michael Rianda tarafından oynanır) kalmıştır. yarış – piste geri dönün.

Ve birkaç robot yardımcısı ve tuhaf görünümlü bir boksör ile çete tamamlandı.Mitchell’ler sıradan banliyö ailen değil.

Mitchells’in makinelerle yüzleşmesinden çok önce değil – yöneticilerinin Olivia Colman tarafından seslendirilen, kendini bilen bir yapay zeka olduğu ortaya çıkıyor.

The Mitchells vs The Machines ile ilgili en ilginç şeylerden biri, bunun sadece teknolojinin kötü olduğuyla ilgili bir açıklama olmamasıdır. Ne münasebet. Elbette, dünyanın Wi-Fi’si kapatıldığında yapılan bazı harika şakalar var. Ancak Katie’nin yaratıcılığını sağlayan şey, savaştıkları teknolojik altyapıdır. Film yapımcılığı, Katie’nin klasik film tropiklerinde kendi dönüşünü yaptığı eğlenceli bir YouTube kanalı şeklinde çevrimiçi olarak zaten mevcuttu.

Düzgün bir bükülme – eskiden kendisi olduğu teknolojinin ona karşı yükselmesi.

Ve The Mitchells vs The Machines’in büyümek ve taşınmak gibi birçok samimi konuyu ve Katie’nin ailesiyle olan ilişkisini ele almasına izin veriyor.

Çok iyi çalışan bu kahkahalar, aksiyon seti parçaları ve gerçek duygusal nüfuzun birleşimidir.

Sonra benzersiz animasyon stili var. 2D ve 3D animasyonu muhteşem efektle birleştirerek, biz izlerken Katie filmi birlikte ‘düzenlerken’ Scott Pilgrim benzeri bir efekt elde ediyoruz. Bu, bize Katie’nin dünyasına girmemize izin verirken, tüm film yapım süreci hakkında bazı komik yanlar ve meta yorumlar yaratıyor. Eğlenceler ve güzel animasyon, The Mitchells vs The Machines’i gerçekten izlenmesi gereken bir film yapıyor.Mitchell'ler, The Mitchells vs The Machines'de robot kıyametini üstlenirler.
Mitchell’ler, The Mitchells vs The Machines’de robot kıyametini üstlenirler.

Yönetmenler Michael Rianda ve Jeff Rowe, özellikle Mitchell’in aile dinamiği söz konusu olduğunda, burada harika bir şey yarattılar. Onlar sizin olağan gişe rekorları kıran kahramanlarınız değiller, ama mesele bu.

Ve sonuç olarak onları izlemeyi çok daha ilginç kılıyor.

Mitchell’lerin her birinin kusurları var ve birlikte çok garip bir grup. Ama bu onları daha da sevimli kılıyor. Dışarıdan inek olarak Katie ve sadece doğru şeyi yapmaya çalışan zorba baba olarak Rick, öne çıkanlar. Ve baştan sona ses çalışması birinci sınıftır – hatta ailenin köpeği Monchi’nin gerçek hayattaki YouTube ünlüsü Doug the Pug tarafından “dile getirilmesine” kadar.

Ancak mutlak öne çıkan kişi Olivia Colman.

Akıllı telefon yapay zekasını seslendiren – dünyanın sonunun arkasındaki beyni olan – o, sola kaydırabildiğiniz kadar hızlı bir şekilde hayırsever liderden acımasız diktatöre dönüşen bir rolde mükemmel.

Mitchells vs The Machines, altın kalpli akıllı, eğlenceli bir oyundur. Ve aile bağlantılarının wi-fi’den daha önemli olduğuna dair bir mesajla, daha fazla yerinde olamazdı.

Karar

Hata yapmayın – Mitchells vs The Machines, şimdiye kadar 2021’in en iyi filmlerinden biri. Elbette, gişe rekorları kıran bir yıl olmadı, ancak bu çılgın animasyonlu macera, bize yan sıra duygularla macera dolu bir macera getiriyor.

Aksiyon büyük, animasyon güzel ve The Mitchells vs The Machines hepsini bir araya getirerek tam bir macera yaratıyor. Dünyanın sonu yakın, ama hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Mitchells vs The Machines, 30 Nisan 2021’de Netflix’e geliyor.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Netflix İngiltere: Bu hafta Temmuz ayında ayrılan her film ve TV şovu

Paz Tem 18 , 2021
Netflix, bu hafta hizmetinden çok sayıda başlığı kaldırıyor. Akış devi, sınırlı bir süre kalan tüm filmlerin ve TV şovlarının resmi bir listesini yayınlamıyor – ancak biz sizi ele aldık. Aşağıda, önümüzdeki yedi gün içinde Netflix’ten kaldırılan her şeyin tam listesi bulunmaktadır (burada eklenen her şeyi derleyen bir liste bulun). Filmler […]

Arşivler

Kategoriler

Meta