Netflix, 5.4 milyon dolarlık Chadwick A Boseman bursu kurmak için Howard Üniversitesi ile el ele verdi


LOS ANGELES: Howard Üniversitesi ve Netflix, merhum aktör ve yapımcı Chadwick A Boseman’ı onurlandırmak için 5.4 milyon dolarlık bir burs verdiğini duyurdu. Akış platformu tarafından yayınlanan bir basın açıklamasına göre, Chadwick A. Boseman Memorial Bursu, Güzel Sanatlar Koleji’ne gelen öğrencilere üniversite öğrenim ücretinin tamamını karşılamak için dört yıllık bir burs sağlayacak.

Howard Üniversitesi Başkanı Wayne AI Frederick yaptığı açıklamada, “Hayatı ve sanata katkıları ilham vermeye devam eden mezun Chadwick Boseman’ın onuruna bağışlanmış bir bursun kurulduğunu duyurmaktan büyük bir memnuniyet ve derin şükran duyuyoruz.” Dedi.

“Bu burs, Chadwick’in Howard’a olan sevgisini, hikaye anlatma tutkusunu ve gelecek nesil Howard öğrencilerini destekleme isteğini somutlaştırıyor. Chadwick’in karısı Bayan Simone Ledward Boseman’ın sürekli desteği ve ortaklığı için ve Netflix’e bu önemli için minnettarım. hediye” diye ekledi.

Burs, Boseman’ın eşi Simone Ledward-Boseman’ın desteği ve Netflix sponsorluğunda kuruldu.

Mükemmellik, liderlik, saygı, empati ve tutku dahil olmak üzere ödüllü aktörü ve onun değerlerini anımsatan sanatlarda olağanüstü becerileri örnekleyen öğrencilere ve finansal ihtiyaç gösterenlere verilecektir.

Açılış yılı, her sınıftan bir üyeyi temsil eden dört ödülün verilmesiyle başlayacak ve her yıl gelen bir birinci sınıf öğrencisine yıllık olarak dağıtılmaya devam edecek.

Ledward-Boseman, bağışın, aktör kocasının zanaata olan bağlılığını ve gelecekteki hikaye anlatıcılarını destekleme arzusunu temsil ettiğini söyledi.

“Pek çok örnek sanatçıya yüksek öğrenim yapma fırsatı verilmiyor, eğitimin önündeki finansal engeli kaldırarak mümkün olduğunca çok sayıda öğrenciyi desteklemeyi umuyoruz. Bu bağış Çad’ın zanaata olan bağlılığını, başkalarına karşı şefkatini ve destek olma arzusunu temsil ediyor. geleceğin hikaye anlatıcıları.

“Kocamın çalışmalarını onurlandırmaya devam eden pek çok kişinin gösterdiği sevgi ve bağlılığa minnettarım ve şaşkınım. Gurur duyacağını biliyorum” dedi.

Netflix Eş CEO’su ve İçerikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ted Sarandos, geleceğin süper kahramanlarını desteklemekten heyecan duyduklarını söyledi.

“Chadwick A. Boseman Memorial Bursunu bağışladığımızı büyük bir gururla duyuruyoruz. Aramızdan çok erken alınırken, ruhu her zaman çalışmalarında ve ilham verdiği iyiliklerde bizimle. Howard’da geçirdiği zaman ve bunun hayatını ve kariyerini olumlu yönde şekillendirmesi. Şimdi, geleceğin birçok süper kahramanına aynısını yaşama şansı verme fırsatına sahip olacağız” dedi.

Marvel Sinematik Evreninde kurgusal Afrika ülkesi Wakanda nam-ı diğer süper kahraman Kara Panter’in Kralı T’Challa olarak küresel yıldızlığa ulaşan Boseman, kolon kanseriyle dört yıl süren özel bir savaşın ardından Ağustos 2020’de 43 yaşında vefat etti.

.



Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Jimmy Carr bir baba olduğunu doğruladı ve oğlunun Rockefeller adını açıkladı

Sal Eki 5 , 2021
Jimmy Carr, iki yıl önce bir oğlu olduğunu doğruladı ve ona alışılmadık Rockefeller adını verdi. komedyen ve 10 Kediden 8’i ev sahibi, bebeği 2019’un sonlarında Kanal 5’in görevlendirme editörü Karoline Copping ile birlikte doğurdu. ile yeni bir röportajda radyo saatleriCarr, oğlunun adını, tüm zamanların en zengin Amerikalısı ve modern tarihin […]

Arşivler

Kategoriler

Meta