Netflix, Dave Chappelle özelinde üst üste çalışan grev organizatörünü kovdu


Netflix, bir Dave Chappelle stand-up özel etkinliğiyle ilgili devam eden tartışmalar nedeniyle 20 Ekim’de yapılması planlanan transseksüel çalışan grevinin bir organizatörünü kovdu.

Buna göre Sınır, çalışan Siyah ve hamile. Komedyenin en son özel bölümünü protesto etmek için yayın hizmeti çalışanlarını sokağa çıkmaya çağırıyorlardı. daha yakın.

Netflix onayladı Çeşitlilik çalışanını “gizli, ticari açıdan hassas bilgileri şirket dışında paylaştığı” gerekçesiyle serbest bıraktığını söyledi.

Yayın hizmetinden yapılan açıklamada, “Bu çalışanın Netflix ile hayal kırıklığı ve incinmiş olabileceğini anlıyoruz, ancak bir güven ve şeffaflık kültürünü sürdürmek şirketimizin özüdür” dedi.

Söz konusu bilgiler, mali rakamlara ilişkindir. daha yakınNetflix’in Chappelle’e ödediği ücret ve özel bölümü kaç kişinin izlediği dahil.

Rakamlar sona erdi Bloomberg Rapor, Chappelle’e bunun için 24,1 milyon dolar (17,5 milyon sterlin) ödendiğini ortaya koyuyor. daha yakın ve önceki özel etkinliği için 23,6 milyon dolar (17,1 milyon sterlin), Sopa ve taşlar.

Netflix ve Chappelle, özel bölümün yayınlanmasından bu yana pek çok kişi tarafından “transfobik” olarak etiketlenerek ağır eleştirilere maruz kaldı.

Chappelle’in özellikle “terf takımı” (trans-dışlayıcı radikal feminist anlamına gelir) olduğu yönündeki yorumları tepki çekti ve transseksüel Netflix çalışanlarının protesto için bir grev düzenlemesine yol açtı.

Chappelle, komedi özel bölümünün yayınlanmasından bu yana ağır eleştirilere maruz kaldı.

(Getty)

Netflix patronu Ted Sarandos, personele bir notta Chappelle’i savundu: “Ekrandaki içeriğin doğrudan gerçek dünyaya zarar vermediğine dair güçlü bir inancımız var.”

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Sarandos, tepkileri nasıl ele aldığı konusunda eleştirildi, özellikle de yayıncı için özel bölümler yayınlayan komedyen Hannah Gadsby tarafından.

Netflix, daha önce Twitter’da Chappelle aleyhinde konuşan üç çalışanı askıya aldı, ancak daha sonra onları göreve iade etti.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Penn Badgley, Baba Olarak "Neşeli" Deneyimine Nadir Bir Bakış Paylaştı

Pts Eki 18 , 2021
15 Ekim Cuma günü, Netflix’in suç dizisinin üçüncü sezonu Sen Joe (Penn) ve karısı Love (Victoria Pedretti), yeni doğan bebekleriyle banliyölere yerleşiyorlar. Penn ve karakteri arasındaki babalık paralelliğine rağmen, oyuncu kendisinin ve Joe’nun çok farklı olduğunu ve bunun sadece Joe bir seri katil olduğu için olmadığını açıkça belirtti. Penn, sunucuya […]

Arşivler

Kategoriler

Meta