Netflix’teki en iyi 10 eğitici şov


Okullar, Covid-19’u kontrol etmek için daha sert önlemlerin bir parçası olarak İngiltere’deki çoğu çocuğa bir kez daha kapatıldı.

Pek çok ebeveyn, evde eğitim rutinlerini nasıl eğlenceli ve yaratıcı tutacaklarına dair fikirleri tükeniyor olacak.

İyi haber şu ki Netflix, tarih gösterilerinden su filmlerine kadar çocukları eğitmek ve eğlendirmek için bol miktarda içeriğe sahip.

İşte şimdi Netflix’teki en iyi 10 eğitici programın listesi…

7 yaş altı

oktonutlar

oktonutlar

(Netflix)

Octonauts, bir su aracı filosuna sahip sekiz hayvan maceracısından oluşan bir ekiptir. Bir denizaltı “Octopod”da yaşarlar ve gerçek deniz hayvanlarını doğal ortamlarında keşfederler. Başlangıçta Vicki Wong ve Michael C Murphy’nin kitaplarına dayanan CBBC için bir çocuk TV dizisinde yer aldılar ve şimdi Netflix’te Great Barrier Reef ve Sac Actun mağaraları hakkında iki Octonaut filmi var.

Storybot’lara sorun

Nasıl soğuk alırım? Neden dişlerimi fırçalamam gerekiyor? omurgalı nedir? Emmy ödüllü şov – şimdi üçüncü sezonunda – eğlenceli şarkılar ve saha gezileri yoluyla öğrenmeyi ve soruları yanıtlamayı seven çok renkli, bilgisayarda yaşayan yaratıkları içeriyor. Tema melodisi kendi içinde cesaret verici: “Hikaye robotları… çocukların süper zeki olmalarına yardımcı oluyor.” Çocuklarımın eğlenceli gerçekleri öğrenirken kahkahalarla çığlık attığını duymak, umduğum en iyi şeydi.

Emily’nin Laboratuvarı

Emily’nin Laboratuvarı

(Netflix)

Şans eseri, henüz çocuklarımla bir şişede hortum yapmak gibi evde deneyler yapmak zorunda kalmadım, ama onlar, tüm dünyada ağır bir şekilde hamile olan çocuk sunucusu Emily Calandrelli’yi izlemekten aynı derecede mutlular. ilk sezon – ve onun “küçük bilim adamları” televizyona çıkıyor. Fen dersleri, Newton’un üçüncü hareket yasasından ilham alan balonla çalışan arabaların yapımını ve kimyasal reaksiyonlarla renkli patlamaların nasıl yapıldığını içerir.

Sihirli Okul Otobüsü Yeniden Yolculukta

Animasyonlu Doksanlar TV dizisinin bu devamı Sihirli Okul Otobüsü belki de en iyi Hillary Clinton ve Ellen DeGeneres’i taklit etmesiyle tanınan yıldız komedyen Kate McKinnon Cumartesi gecesi canlı. Bu gösteride, çok daha az tartışmalı bir figürü seslendiriyor: Dersini vahşi bilimsel maceralara çıkaran orijinal Bayan Frizzle’ın kız kardeşi Fiona.

Şapkalı Kedi Bu Konuda Çok Şey Biliyor!

Dr. Seuss’un fantastik kedisi bu bilim okuryazarlığı gösterisinde geri döndü. Martin Short’un seslendirdiği programda kuşların neden göç ettikleri, balinaların şarkı söyleyerek nasıl iletişim kurdukları ve ağaçta yaşayan hayvanların yaşamları hakkında dersler yer alıyor.

7 yaş üstü

Kimdi? Göstermek

Bu skeç komedi ve tarih programı Shakespeare, Albert Einstein, Marie Antionette, Frida Kahlo ve daha pek çoğunu kapsar. Şakalar, aptal şarkılar ve hiciv yoluyla geçmişi öğrenen bir grup gencin merkezindedir.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Kevin HartSiyah Tarih Rehberi

Kevin Hart

(Netflix)

Komedyenin markası için bir değişiklik olarak, bir saatlik Netflix özel bölümü, kutup kaşifi Matthew Henson’dan oyuncuya dönüşen Müttefik casusu Josephine Baker’a kadar bir dizi canlandırma aracılığıyla adı duyulmamış Siyah kahramanların hayatlarını anlatıyor. Gösterideki sözleri ilham verici: “Siyah tarihi, kölelik ve baskıdan daha fazlasıdır. Tanrım, sende yenilik, deha, yaratıcılık var… bunlar baskıya meydan okumak için kullandığımız şeylerdi.”

InBESTigators

Bu Avustralyalı maket, kendi dedektiflik bürolarını kuran ve maceraları hakkında vlog çeken dört parlak çocuğu takip ediyor. Çocukların hepsi birbirinden çok farklı ama her biri takıma benzersiz yetenekler getiriyor. Nezaket ve ekip çalışması ile gözlem ve analiz gibi becerilere iyi bir örnektir.

Lego Evi: Tuğlanın Evi

Danimarka, Billund’da 130.000 metrekarelik bir ev bu belgeselin konusu. Onu çocuk dostu yapan şey, binanın 25 milyon Lego yapım parçası, şelale, hayvan ve bitki ile dolu olması bir yana, adındaki ikonik oyuncaktan ilham almasıdır.

Bizim gezegenimiz

Bizim gezegenimiz

(Netflix)

David Attenborough, dünya çapında 50 ülkede çekilen Planet Earth’ün yaratıcılarından sekiz bölümlük bu belgesel dizisini anlattı. Gençlere Dünya türlerinin ve eko-sistemlerinin kırılganlığını göstermenin harika bir yolu ve tanıyacakları ve güvenecekleri bir sesle sunuluyor.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"90 Gün" Şarap tadımı, "AFV" Tarih & "Benim küçük midillim"

Çar Eki 6 , 2021
“90 Gün” Şarap Tadımı, “AFV” Tarihi ve “My Little Pony” Source link

Arşivler

Kategoriler

Meta