Ofcom, BBC Three’nin gelecek yıl TV kanalı olarak geri döneceğini duyurdu


BBC Three gibi halka gösterileri getiren dijital platform pire torbası ve Normal insanlar, 2022 yılında TV kanalı olarak geri dönüyor.

25 Kasım Perşembe günü, medya düzenleyicisi Ofcom, BBC Three için Şubat lansmanını resmen onayladı.

Kanal, daha sonraki bir tarihte onaylanacak EPG numaralarıyla Freeview, Sky, Virgin ve Freesat’ta sunulacak.

BBC Three, ilk olarak Şubat 2003’te bir yayın kanalı olarak hizmete girdi. İzleyici alışkanlıklarını takip etmek için çevrimiçi ortama geçtiği Şubat 2016’ya kadar 13 yıl boyunca yayında kaldı.

Yetersiz hizmet alan genç izleyicilere ulaşmak ve orijinal programlamaya ağırlık vermek amacıyla şimdi bir TV kanalı olarak yeniden başlatılıyor.

Ofcom yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İstişaremiz sırasında toplanan kanıt ve geri bildirimlerin yanı sıra BBC’nin planlarını dikkatle değerlendirdik.

“Kanalı yeniden başlatmanın BBC’nin yetersiz hizmet alan genç izleyiciler, özellikle de düşük gelirli evlerden gelenler ve Londra ve Güney Doğu dışında yaşayan izleyiciler arasındaki erişimini artırmasına yardımcı olacağı sonucuna vardık.

“Kanalın ayırt edici olmasını sağlamak için, her yıl yayınlanan saatlerin en az yüzde 75’i, BBC tarafından Birleşik Krallık izleyicileri için görevlendirilen orijinal programlar olmalıdır. Ayrıca kanalın, hafta içi haber programlarının yanı sıra çeşitli türler arasında ilk kez yayınlanan Birleşik Krallık içeriğini sunmasını istiyoruz.”

‘Gavin ve Stacey’ ilk kez BBC Three’de yayınlandı

(BBC)

BBC Three, yıllar boyunca birçok sevilen şov başlattı. Gavin & Stacey 2007 yılında ve İnsanlar Hiçbir Şey Yapmıyor 2014 yılında pire torbası 2016 yılında ve Normal insanlar 2020’de.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

BBC Three’nin denetleyicisi Fiona Campbell, kararla ilgili olarak şunları söyledi: “Kesinlikle çok heyecanlandım… Bu, yeni kanalın genç izleyicilere BBC’de daha fazla içerik keşfetmesi için bir hedef sağladığı için büyük bir an.

Birleşik Krallık’ın tamamını temsil eden geniş bir teklif sunmak için iPlayer ile el ele çalışacağız ve yeni yetenekleri ve cesur fikirleri desteklemeye devam edeceğiz.

“Bu yaklaşım, izleyicilere, Birleşik Krallık’ta genç olmak için çok önemli ve heyecan verici bir zamanda eğlendirmek, ilham vermek ve düşünmeye meydan okumak için orada bulunan farklı bir program karışımı sunacak.”Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Adam Woodyatt: Yeni I'm a Celebrity 2021 yarışmacısı kim?

Cum Kas 26 , 2021
Adam Woodyatt, yarışan ünlülerden biri. Ben Bir Ünlüyüm… Beni Buradan Çıkarın! 2021. Aktör, BBC pembe dizisinde Ian Beale’i canlandıran İngiliz televizyonunun en tanıdık yüzlerinden biri. Doğu Uçları yaklaşık dört yıldır. Woodyatt, grubun en uzun süredir hizmet veren üyesidir. Doğu Uçları döküm. Şubat 1985’teki ilk bölümünden beri şovda yer alıyor. Walthamstow […]

Arşivler

Kategoriler

Meta