Paddy McGuinness, otistik çocuklara ebeveyn olmanın ‘en zor’ kısmının teşhis için uzun süre beklemek olduğunu söylüyor


Paddy McGuinness, otistik çocuklara ebeveyn olmanın “en zor” kısmının ilk teşhis için uzun süre beklemek olduğunu söyledi.

NS En İyi Dişli Star, eşi Christine ile üç otistik çocuğu paylaşıyor.

McGuinness, ailesinin otizmle ilgili deneyimlerini detaylandıracak yeni bir belgeselde yer alacak.

ile bir röportajda radyo saatleri, sunucu şunları söyledi: “Ebeveynler için en zor şeylerden biri teşhis için beklemektir. En azından o zaman çocuklarınızı neyin tetiklediğini anlayabilirsiniz.

“Çocuklarım hakkında çok fazla ayrıntıya girmek istemiyorum ama Penelope, örneğin ‘maskeler’ – çevresine uyum sağlamak için elinden geleni yapıyor ve dikkatleri kendi üzerine çekmiyor.

Kendisi ve karısının “sürekli nöbette” olduğunu ve çocuklarının “mümkün olduğunca sakin ve mutlu” olmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyledi.

McGuinness şunları ekledi: “Birleşik Krallık’ın bazı bölgelerinde teşhis için beklemek haftalar veya aylar değil, yıllar alıyor. Değişmesi gerekiyor. İnsanların çok daha hızlı görülmesi gerekiyor.”

Bir belgesel ekibinin ailesinin evine girmesine izin verme kararından bahseden McGuiness, çocuklarının karantina sırasında yaşadığı mücadelelerin “bizimle benzer veya daha kötü durumda olabilecek aileleri düşünmeme neden olduğunu” açıkladı.

Paddy McGuinness ve Amy McGowan, Sedgefield Community College’da kamera arkası

(BBC/Raw Factual Ltd)

“Mücadele ediyordum, bu yüzden belgeseli yaparsak diğer ailelerin kendilerini bu kadar yalnız veya izole hissetmeyeceğini düşündüm” dedi.

Paddy ve Christine McGuinness: Ailemiz ve Otizm 1 Aralık Çarşamba günü saat 21.00’de BBC One’da yayınlanacak.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Vanessa Villela Neden Soap Star'dan Sunset Emlakçı Satmaya Geçti?

Sal Kas 23 , 2021
Vanessa Villela Neden Soap Star’dan Sunset Emlakçı Satmaya Geçti? Source link

Arşivler

Kategoriler

Meta