RBI’nin otomatik ödeme kuralı, fintech girişimleri için vergi sıkıntılarına neden olabilir


Bombay: Hindistan Merkez Bankası’nın (RBI) otomatik ödeme kuralı, bankaların uyumluluğu sağlamak için ortak bir e-yönetim platformuyla entegre olmaları için platformlar kuran fintech şirketleri için vergi komplikasyonları getirebilir.

Fintech şirketleri, özellikle bir Hint vatandaşının bir hizmete abone olduğu işlemlerde, böyle bir düzenleme yoluyla kazandıkları paranın bir kısmı üzerinden % 18 oranında ek mal ve hizmet vergisi (GST) ve %2 denkleştirme vergisi alma riskiyle karşı karşıyadır. yabancı OTT oyuncusu veya Hindistan merkezli olmayan bir şirketten mal ve hizmet satın alıyor.

Ödeme toplayıcıları Razorpay, BillDesk ve PayU, bankaların işlemleri tamamlamaları için bir “köprü” sağlayacak olan sırasıyla MandateHQ, SiHub ve Zion platformlarını kurdu.

Müşteri ile denizaşırı ticaret kuruluşu (Netflix, Apple mağazası vb.) arasında banka dışında yeni bir aracının devreye girmesiyle birlikte vergi etkileri arttı. Fintech platformu, ek faktör kimlik doğrulaması, müşterilere bildirimler ve bir ücret karşılığında bankalara abonelik yönetimi için gösterge panosu sağlar.

Vergi uzmanları, eşitleme vergisinin (internet üzerinden yabancı bir şirketin dahil olduğu herhangi bir işlem için %2’lik ücret) ve GST’nin nasıl tahsil edileceğinin fintech oyuncularının kuruluşlarının yapısına ve işlemin nasıl yönlendirildiğine bağlı olacağını söylüyor. Hükümetin yeni denkleştirme vergisinin devreye girmesinin birkaç yolu olabileceğini söylüyorlar.

Vergi danışmanlığı firması Transaction Square’in kurucusu Girish Vanvari, “Platformların tüccarlara uygulayacağı ücret üzerinden %2’lik bir denkleştirme vergisi alma riski var” dedi. “%2 denkleştirme vergisi -tanımdan da anlaşılacağı gibi – herhangi bir denizaşırı işlem için geçerlidir ve tüccar veya ücretlendirilen şirketlerin Hindistan merkezli olmadığı durumlarda bile alınabilir.”

AYRICA GÜNÜN TEKNOLOJİ BÜLTENİNİ OKUYUN

ET Startup Awards 2021’den 2021’in 28. Hintli startup tek boynuzlu atına ve Oyo’nun uzun zamandır beklenen halka arz başvurusuna kadar, ETtech’te aksiyon dolu birkaç gün oldu.

Şimdi OkuBirincisi, paranın kesildiği banka Hindistan’da değilse veya Hindistan’da vergi varlığı yoksa – fintech platformu tarafından alınan ücret veya herhangi bir para %2 vergiye tabi olacaktır.

İkinci olasılık, işlemin nasıl yapılandırıldığına bağlı olacaktır. Bir Hint bankasından alınan ücret doğrudan bir Hintli kuruluşa gelmiyorsa – bu da %2 vergi alabilir.

Para, yabancı tüccara ulaşmadan önce örneğin Singapur veya BAE’de kurulu bir fintech şirketinin bir yan kuruluşundan geçerse, bunlar bile vergiyi çekebilir. Vergi uzmanlarına göre, GST’nin de bir anlamı var. Vergi uzmanlarına göre, bir Hintlinin banka veya kredi kartından kesilen para, yabancı tüccarların hesabına havale edilmeden önce fintech’in defterlerinden geçerse, GST devreye girebilir.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

SNL 2021 bu akşam saat kaçta prömiyer yapacak?

Paz Eki 3 , 2021
Cumartesi gecesi canlı bu Cumartesi (2 Ekim) 47. sezon prömiyeriyle geri dönüyor. Owen Wilson, gecenin müzikal konuğu olarak Kacey Musgraves ile birlikte komedi şovuna ev sahipliği yapacak. ABD’de şovun Cumartesi günü NBC’de saat 23:30’da yayınlanması planlanıyor. Dizi yayında olmasına ve bu nedenle ara sıra gecikmelere tabi olmasına rağmen, genellikle Pazar […]

Arşivler

Kategoriler

Meta