Sırlar Evi: Hindistan’daki 11 aile üyesinin ölümü ülkeyi nasıl etkiledi?


2018’de Hindistan’ın başkenti Delhi’de ölü bulunan aynı aileden 11 kişi hakkında bir belgesel Netflix’te yayınlandı.

Tüm aile üyeleri evlerinde gözleri bağlı, ağızları bağlı ve elleri arkadan bağlı olarak ölü bulundu.

O sırada polis, evde “bütün aile tarafından belirli bazı manevi / mistik uygulamaların gözlemlenmesine işaret eden” bazı el yazısı notların bulunduğunu söyledi.

Yetkililer, “Bu notlar, ölenlerin ağızlarının, gözlerinin vb. Bağlanma ve bantlanma şekliyle büyük benzerlik gösteriyor” dedi.

77 yaşında bir kadın, iki oğlu ve eşleri, bir kızı ve beş torunu olan kurbanlar, Delhi’nin kuzeyindeki Burari semtinde aileye ait bir gıda dükkanının üzerindeki evde yaşıyorlardı.

Film yönetmenleri Leena Yadav ve Anubhav Chopra tarafından yaratılan, üç bölümden oluşan gerçek suç belgeselleri. Sırlar Evi: Burari Ölümleri Ölen kişinin ölümüyle ilgili birçok teoriyi araştırıyor.

Hayranlar, diziyi izledikten sonra tepki göstererek, onu “harika hikaye anlatımı” ile “rahatsız edici bir saat” olarak nitelendiriyor.

Sırlar Evi kitlesel ‘intiharı’ (ya da buna her ne diyorsanız) belgelemekle kalmaz, aynı zamanda inanç sistemimizin ne kadar esnek olduğuna dair bir fikir verir; hayata anlam veren sistem, sizi kelimenin tam anlamıyla her şeye zorlayabilir” diye yazdı bir izleyici.

Başka bir kişi ekledi: “Binge izlemeyi neredeyse bitirdim Sırlar Evi: Burari Ölümleri Netflix’te ve içerik uyarısını yeterince onaylayamam ama aynı zamanda son derece büyüleyici ve rahatsız edici. Bu kadar.”

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Teknoloji gazetecisi Abhishek Baxi şunları yazdı: “Zihin izlerken uyuştu Sırlar Evi Netflix’te. Çılgın olaylar dizisi.”

Ekledi: “Ruh sağlığı sorunları hakkında konuşma konusunda giderek artan bir trend olduğu gibi, toplumumuzda bu konuşmalara duyulan ihtiyaca değinmelerine sevindim. Aile sırlarını olduğu gibi tutmak toplumumuzun belasıdır.”

Sırlar Evi: Burari Ölümleri toplumumuz ve insanların inançları hakkında çok dokunaklı ve düşündürücü bir belgesel dizisi ve aynı zamanda çok ürkütücü” diye yazdı başka bir kişi.

Sırlar Evi Bir toplum olarak yetişmek, karmaşık ve gizli aile sırları, zihinsel sağlık diyalogları, en önemlisi inanç, inanç ve maneviyat anlayışı gibi birçok yönden sizi bir toplum olarak düşünmeye zorluyor” diye yazdı.

Eğer sıkıntı ve tecrit duyguları yaşıyorsanız veya bununla başa çıkmakta zorlanıyorsanız, The Samaritans size destek sunar; 116 123 (Birleşik Krallık ve ROI) numaralı telefondan birisiyle ücretsiz olarak ücretsiz olarak konuşabilir, jo@samaritans.org adresine e-posta gönderebilir veya size en yakın şubenin ayrıntılarını öğrenmek için Samaritans web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ABD’de ikamet ediyorsanız ve sizin veya tanıdığınız birinin şu anda zihinsel sağlık yardımına ihtiyacı varsa, 1-800-273-TALK (8255) numaralı telefondan Ulusal İntiharı Önleme Yardım Hattını arayın. Yardım Hattı, haftanın yedi günü, günün 24 saati herkese açık olan ücretsiz, gizli bir kriz yardım hattıdır.

Başka bir ülkedeyseniz, gidebilirsiniz. www.befrienders.org yakınınızda bir yardım hattı bulmak için.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Strictly Come Dancer izleyicileri, Ben Platt'ın 'Sevgili Evan Hansen' performansının ses sorunu nedeniyle 'mahvolduğundan' şikayet ediyor

Pts Eki 11 , 2021
İzleyiciler Kesinlikle Dans Edin dün geceki sonuç gösterisi sırasında Ben Platt’tan canlı bir müzik performansıyla tedavi edildi. Oyuncu, hit sahneden ve ekran müzikalinden bir dizi seslendirdi Sevgili Evan Hansen Film Haftasını kapatmaya yardımcı olmak için. Ancak, Platt’ın şarkı söylemesi birçok kişi tarafından övülürken kesinlikle Hayranlar, yayın, izleyicilerden ses miksajıyla ilgili […]

Arşivler

Kategoriler

Meta