Squid Game yaratıcısı, Netflix şovunun Japon filmini kopyaladığı iddialarını yalanladı: ‘Önce ben yaptım’


Kalamar Oyunu yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, hit Netflix dizisinin bir 2014 Japon filmini kopyaladığı iddialarını yalanladı.

İnsanların borçlarını ödemek için bir dizi ölümcül oyunda yer aldığı Kore dizisi, yayıncı için sürpriz bir uluslararası hit oldu ve tüm zamanların en çok izlenen dizisi olma yolunda ilerliyor.

Bununla birlikte, bir dizi sosyal medya kullanıcısı, aralarındaki benzerliklere dikkat çekti. Kalamar Oyunu ve Tanrıların İstediği Gibi, Netflix serisinin birinci bölümünde yer alan Red Light, Green Light oyununu da içeren Takashi Miike filmi.

Bir basın toplantısında konuşan Hwang, şunları söyledi: Kalamar Oyunu uzun zaman önce geliştiriliyordu Tanrıların İstediği Gibi ortaya çıktı.

“Doğru ki [the first game is] benzer, ancak bundan sonra hiçbir benzerlik yok” dedi. “üzerinde çalıştım [Squid Game in] 2008 ve 2009 ve o zamanlar ilk oyun [had already been] Kırmızı Işık Yeşil Işık olarak sabitlendi.”

Hwang, “Bu hikayenin sahipliğini talep etmek gerçekten yapmak istediğim bir şey değil,” diye ekledi Hwang. “Ama söylemem gerekseydi, önce ben yaptım derdim.”

Hwang ayrıca yakın zamanda Kalamar Oyunu “tuhaf” konsepti nedeniyle 10 yıl reddedildi.

Netflix, bu hafta halkın izleyicilerden gelen çağrılarla dolup taştığını gördükten sonra gösterideki sahnelerden bir dizi telefon numarasını düzenlemek zorunda kaldı.

Kalamar Oyunu şimdi Netflix’te izlenebilir.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Yeni Anime Kasım 2021'de Netflix'te

Per Eki 7 , 2021
Kasım, Netflix’te yeni anime için heyecan verici ama şu anda daha sessiz bir ay olacak. Aşağıda, Kasım 2021’de Netflix’e gelecek tüm yeni animeleri takip edeceğiz. Kasım 2021’de Netflix ABD’ye gelecek olan animelerin planlanmış listesi aşağıdadır: Yeni Anime Kasım 2021’de Netflix’te JoJo’nun Tuhaf Macerası (4. Sezon) Mevsimler: 4 | Bölümler: 152Tür: […]

Arşivler

Kategoriler

Meta