Strictly Come Dancing 2021: En iyi 10 Film Haftası dansı, sıralandı


Kesinlikle Dans Edin bu hafta sonu serinin en büyük şovlarından biriyle geri dönüyor: özel film.

İlk olarak 2014 yılında tanıtılan kesinlikleFilm Haftası yarışmacıların Hollywood’un en büyük gişe rekorları kıran filmlerinden ilham alan danslardan oluşan bir seçki sergilediklerini, komedi, aksiyon ve çocuk filmlerinin tümünün de verildiğini görüyor. kesinlikle Yıllar boyunca tedavi.

Ama gerçekten iyi bir Film Haftası performansı yapan nedir? Parçaya bakmak açıkça önemlidir ve bu temanın her zaman en iyi saç, makyaj ve kostümlerden bazılarını ortaya çıkarmasını bekleyebilirsiniz. kesinlikle sunmak zorundadır.

Bununla birlikte, nihayetinde, en iyi performansların ünlülerin becerilerini göstermeyi başardığı – genellikle henüz tam olarak bulamadıkları bir şey olan, Film Haftası genellikle yarışmanın üçüncü haftasında geliyor – ve aynı zamanda koreografiyi de içeren, dansa damgasını vuruyor. takdir ettikleri filmlerin özünü yakalar.

İşte en büyük 10 kesinlikle Film Haftası dansları, sıralanmış…

Sol üstten saat yönünde: Dev ve Dianne, Aston ve Janette, Jay ve Aliona, Ed ve Katya

(BBC)

10. Kellie Bright ve Kevin Clifton – Yıldız Savaşları Charleston

İle birlikte Doğu Uçları aktör Bright ve Clifton, Prenses Leia ve Luke Skywalker gibi giyinmiş, bu Yıldız Savaşları-temalı Charleston, bu listedeki en aptal danslardan biridir. Ama biraz şaşırtıcı bir şekilde, gerçekten çok iyi çalışıyor. Enstrümantal “Cantina Band” teması, bir Charleston için mükemmel bir seçimdir ve çiftin eğlenceli, senkronize hareketler ve etkileyici numaralar çekmesine olanak tanır. Aynı zamanda, bir pervanenin sadece zaman kaybı gibi hissetmediği ve baston olarak ışın kılıcının ilham verici kullanımının, nihayetinde çok geleneksel bir rutini karıştırmayı başardığı ender durumlardan birine işaret ediyor.

9. Seann Walsh ve Katya Jones – matris İki adım

Komedyen Walsh şovdaki en güçlü dansçı olmayabilir – ve sahne arkasındaki davranışları performanslarını gölgede bıraktı – ancak ilham aldıkları filmin ruhunu yansıtan Film Haftası dansları söz konusu olduğunda, bu Matris sayı en büyüklerden biridir. Patent ve deri bir kasırga olan Walsh ve Jones, dans ederken delicesine güçlü görünüyorlar; Walsh’ın ortağını tek bacağından yukarı çektiğini gösteren akıllı koreografi ve aynı zamanda bir merminin baş üstünde seyahat ederken görülen ikonik ağır çekim geri dönüşünü yeniden yaratıyor. Dahi.

8. Ore Oduba ve Joanne Clifton – Yağmurda şarkı söylemek Amerikan Pürüzsüz

Zaten müzikal olan bir filmden ilham almanın artıları ve eksileri vardır. Evet, referanslar kullanmanız için var, ancak bu doğal olarak orijinal ile doğrudan karşılaştırmaya yol açıyor. Bu güzel dans, ünvanlı şarkıya Yağmurda şarkı söylemek, her iki dünyanın da en iyisi olmayı başarıyor ve Gene Kelly’ye saygılarını parodiye sürüklenmeden sunuyor. Oduba’nın ayakları hafif ve Clifton’ın koreografisi, özellikle ikili ellerinde bir şemsiye ile dans ederken, zahmetsizce büyüleyici.

7. Ed Balls ve Katya Jones – Maske Samba

“Şaka yarışmacıları” girebilir kesinlikle Kendilerinden çok az beklentiyle, ancak doğal yetenek (veya eksikliği) ne olursa olsun, ortaklarından her son damlayı sıkıştırmaya kararlı bazı profesyonel dansçılar var. Bunu bu sezonun başlarında Bill Bailey’nin Oti Mabuse’un muhteşem hızlı adımıyla gördük, ancak bu yöntemin kraliçesi Jones olmalı. İşçi politikacı Balls, yeni şarkılara zayıf bir şekilde yalpalamaya mahkum olmanın tüm belirtilerine sahipti, ancak Jones’un eğitimi altında oldukça etkileyici bir dansçı olarak sona erdi. Bu “Kübalı Pete” sambası onun en iyilerinden biri; Balls açıkça yeteneğinin sınırlarını zorluyor, ancak bu komik rutine hem bazı ustaca hareketler hem de harika komik zamanlama getirmeyi başarıyor. Jones’un onun etrafında dans etmesi kolay olurdu, ama yapmıyor (efsanevi “Gangnam Style” rutininde de yapmadığı gibi), bu onun bir koreograf ve öğretmen olarak becerisinin gerçek bir kanıtı.

6. Alexandra Burke ve Gorka Marquez – benim güzel bayan Amerikan Pürüzsüz

Bu rutinle ilgili her şey “Sevgili olmaz mıydı” benim güzel bayan tamamen büyüleyici. Burke, kırmızı eteği ve siyah şapkasıyla her santiminde Eliza Doolittle gibi bir hanımefendi gibi görünüyor ve hatta yarışmanın ilk haftalarında bile doğal bir yetenek ve birkaç bale gibi küçük sıçramalar ve sıçramalarla harika bir dansçı olarak kendini açıkça gösteriyor. . Gor-juss, Craig Revel Horwood’un dediği gibi.

5. Dev Griffin ve Dianne Buswell – Alaaddin Sokak/Ticari

için hala nispeten yeni bir kavram kesinlikle, Çiftin Seçimi rutini yarışmacıların Sokak/Ticari, Tiyatro/Caz veya Çağdaş kategorilerinden kendi dans türlerini seçmelerine olanak tanır. Daha klasik dansların aksine, bunların daha az kuralı vardır ve bu nedenle yargılamak biraz daha zordur, ancak Griffin ve Buswell’in “Friend Like Me” dansı en iyilerinden biridir. Radio 1 sunucusu Griffin Cin gibi giyinirken Buswell maymun Abu iken, dans oldukça basit olsa da kaygan bir şekilde başlar, ancak hızla sokak dansı hareketlerinin ve bazı büyük asansörlerin etkileyici bir vitrinine dönüşür.

4. Danny Mac ve Oti Mabuse – Zorro’nun Maskesi İki adım

Mac, tartışmasız en iyi erkek ünlü olmasına rağmen, “önceki dans deneyimine” sahip olduğu anlatısından kurtulmak için mücadele eden yarışmacılardan biriydi. kesinlikle (bir fikri mezarıma götüreceğim), sezonunu asla kazanamayacaktı. Ancak bu, danslarının şimdiye kadar gördüğünüz en etkileyici performanslardan biri olmasını engellemez. Büyük sıralamada bu zorro– temalı numara muhtemelen en iyi beş performansını bile yapamazdı, ancak yine de en yüksek düzeyde hızlı tempolu ve dramatik bir geleneksel Paso.

3. Faye Tozer ve Giovanni Pernice – Gres Hızlı adım

Sana “Sensin İstediğim” deseydim kesinlikle, bunun hızlı tempolu bir Jive veya benzeri bir rutinin müziği olduğunu varsaymakta adil olursunuz. Bunun yerine, Steps’in yıldızı Tozer ve Pernice (yağlanmış) yıldırım hızıyla dans pistinde uçarken, bu performanslar şimdiye kadar gördüğünüz en hızlı Hızlı Adımlardan birini oluşturuyor. Sandy ve Danny kostümüyle ikisi de mükemmel görünüyor, ayrıca Pernice’in dramatik “Faye!” çığlığı için bonus puanlar var. en üstte, ki bu asla komik değil.

2. Aston Merrygold ve Janette Manrara – Troller CHA Cha Cha

Daha zayıf bir dansçıda, bir çocuk filminden mavi saçlı bir trol bebek gibi giyinmek performansı gölgeleyebilirdi, ama neyse ki iş JLS yıldızı Merrygold’a geldiğinde durum böyle değildi. Justin Timberlake’in “Can’t Stop the Feeling” parçasına Cha-cha-cha-ing, Merrygold ve Manrara, parlak renkli bir eğlencenin bulanıklığıdır. Rutin, mükemmel Cha-cha temellerini Merrygold’un sokak dansı konusundaki doğal becerisiyle akıllıca karıştırıyor ve Merrygold’un sonunda yerleştirdiği 10. sıradan çok daha iyisini hak ettiğini hatırlatıyor. Cidden, Ruth Langsford ve Anton du Beke bunu nasıl yendi?

1. Jay McGuinness ve Aliona Vilani – Pulp Fiction Jive

ne zaman olduğunu hayal etmek zor kesinlikle ilk olarak 2004’te başladı, her zaman “havalı” sayılan bir TV şovu olmaya devam edecekti. Ancak bu statü, Aranıyor yıldızı McGuinness’in Film Haftası filmi ile “Asla Söyleyemezsiniz” ve “Misirlou” nun bir karışımıyla sağlam bir şekilde sağlamlaştırıldı. Pulp Fiction. Kostüm ve makyaj açısından, ikili sadece rol gibi görünüyor, ancak rutin, John Travolta’nın kayıtsız kanal açma işleminden hızla, şimdiye kadar görülen en keskin vuruş ve tekmelerden bazılarına dönüşüyor. kesinlikle gerçekten tekildir. Saçın geriye taranmasından barış işaretlerine kadar her saniye, en zor hareketleri bile zahmetsiz göstermeyi başaran inanılmaz havalı bir hava taşır. Bu, Strictly tarihine geçmiş, çifte 37 puan kazandıran (hala şovun tarihindeki en yüksek üçüncü hafta puanı) ve tartışmasız tüm seriyi onlar için kazanan bir performans. O zamandan beri her jive Jay’inkiyle karşılaştırıldı, ama bence hiç kimse onu bu kadar iyi göstermeyi başaramadı.

Kesinlikle Dans Edin 9 Ekim Cumartesi 18:45’te BBC One’da devam ediyorSource link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dikkat et, Amazon! 4K Smart TV Google Stick, Çarşamba günü Hindistan'da piyasaya sürülecek

Cts Eki 9 , 2021
Teknoloji devi Realme, GT Neo 2 akıllı telefonunu 13 Ekim’de (Çarşamba) Hindistan’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor, ancak telefona ek olarak dikkatleri üzerine çeken şey 4K Smart TV Google Stick. Cihaz, şimdiye kadar piyasaya büyük ölçüde hakim olan Amazon Fire TV Stick ile rekabet edecek. Bu, arama devinin Chromecast’inden bu yana Amazon’un […]

Arşivler

Kategoriler

Meta