Susam Sokağı: ABD’li muhafazakar lobici, yeni Asya-Amerikan kuklası üzerinden PBS’nin fonunun kesilmesi çağrısında bulundu


ABD’li muhafazakar aktivist ve lobici Matt Schlapp, Asya-Amerikalı bir kuklanın piyasaya sürülmesi nedeniyle PBS’nin fonunun kesilmesi çağrısında bulundu. Susam Sokağı.

Bu haftanın başlarında, uzun süredir devam eden çocuk programının, genç izleyicileri Asya karşıtı ırkçılık konusunda eğitmek için Ji-Young adlı karakteri tanıtacağı duyuruldu.

Muhafazakar Siyasi Eylem Komitesi’nin (CPAC) başkanı olan Schlapp, ağın “siyaseti uyandırdığını” iddia ederek Amerikan kamu yayıncısına para yatırma çağrıları yayınladı.

16 Kasım’da Schlapp şu tweet’i attı: “Ernie hangi ırk, Bert?” Susam Sokağı.

Devam etti: “Sen delisin PBS ve sana fon sağlamayı bırakmalıyız.”

Susam Sokağı aslında HBO Max’te başlıyor ve 2015’ten beri PBS’de ilk yayınlanan bölümler yayınlanmadı.

18 Kasım’da Schlapp, Fox News’in sabah erken programlarına konuk oldu. Fox ve Arkadaşlar İlk, PBS’nin nerede olduğunu söyledi ve Susam Sokağı “Ernie ve Bert’e ırk getirmeye çalışıyorlar.”

Röportaj sırasında Schlapp, kahvaltı haber programının sunucularına “izleyerek büyüdüğünü” söyledi. Susam Sokağı ve şovun “asla ırkla ilgili olmadığını” söyledi. Bunun yerine, “dersleri öğrenmek ve okumayı öğrenmek ve hoşgörüyü öğrenmekle ilgili” olduğunu ekledi.

bir e-postada NBC Haberleri, Schlapp, PBS’yi ve kamu tarafından finanse edilen kar amacı gütmeyen medya kuruluşunu suçlayarak tutumunu yineledi Nepal Rupisi “sosyalist harekette kol kola” olmak.

O yazdı: “Susam Sokağı bir gösterinin alfabedeki bir harfe ayrıldığı ve en son uyanma hevesine değil, zamana geri dönmesi gerekiyor. Hepimiz Bert ve Ernie’yi, temsil ettikleri ırksal demografiye dair en ufak bir fikre sahip olmadan sevdik. Ne de olsa Ernie turuncu.”

Schlapp’ın yorumları sosyal medyada eleştirilere hedef oldu.

Bir kişi, “Bir Muppet tarafından tetiklendiği ve beyaz kırılganlığın gerçek bir şey olduğunu kanıtlamak için kendi yolundan çıktığı için Matt Schlapp’a teşekkür ederiz” diye yazdı.

Amazon Prime Video ile sınırsız film ve TV programı akışına erişin 30 günlük ücretsiz deneme için şimdi kaydolun

Üye olmak

Bir başkası, “PBS, gençleri ırk eşitliğiyle yetiştirme fikrine yardımcı olmaya çalışırken, bir kukla için üzüldüğünüzü hayal edin” diye yazdı.

Bir başkası, “Bence bugün gerçek ders, Matt Schlapp’ın en büyük kukla olduğudur,” diye şaka yaptı.

Susam Sokağı Big Bird’ün sosyal medya hesabının bir gönderi paylaşmasının ardından bu ayın başlarında da tuhaf bir tartışmanın merkezindeydi. karakter Covid-19’a karşı aşılanmıştı.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

I'm a Celebrity oranları: 2021 serisini kimin kazanacağına dair son tahminler

Cum Kas 19 , 2021
ben bir ünlüyüm… Beni buradan çıkar! bu hafta sonu, seri şampiyonu olmak için yarışan yeni bir yarışmacı grubuyla ekranlarımıza geri dönüyor. Galler’deki Gwrych Kalesi’nde art arda ikinci kez çekilecek olan realite yarışma programı, bir grup ünlünün rahatsız edici koşullarda birlikte yaşadığını ve üç hafta boyunca zorlu mücadelelerde yarıştığını görüyor. Kaleye […]

Arşivler

Kategoriler

Meta