Türk basınına cinsiyetçilik suçlaması

Uğur Şahin and Özlem Türeci

Türk basını bir kez daha Ancak bu sefer magazin dergilerinden değil, BioNTech aşısının yaratıcısı (daha çok bilinen adıyla Pfizer) Uğur Şahin hakkında bir makale yayınlayan işletme hakkında oldukça düzgün bir yayından bahsediyoruz.

Ancak aşı, sadece koronavirüse karşı değil, kansere karşı da aşı geliştiren dünyanın önde gelen uzmanları olan Uğur Şahin ve eşi Özlem Türeci tarafından oluşturuldu. Ama saygın Türkçe baskı… Özlem’i unutmuş. Aynı zamanda Der Spiegel, Time, The Times gibi dünyanın en büyük dergileri eşler hakkında bilgi yayınlıyor, onları eşit ortak olarak nitelendiriyor, ancak Türk gazetecileri bunu bilmiyor. Farah Zeynep Abdullah ve Kerem Bürsin, basında bu kadar bariz amatörlük ve cinsiyetçiliğe duydukları öfkeyi zaten dile getirdiler.

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Hunter X Hunter' 5-6 Sezonu İçin Netflix Yayını Ağustos 2021'de Yeniden Planlandı

Paz Tem 11 , 2021
Avcı X Avcı – Telif hakkı. Medya Netflix’e ilk gelişinden bu yana neredeyse yıllarca bekledikten sonra, başka bir sezon Avcı x Avcı Netflix’e gelmesi bekleniyor. Başlangıçta 1 Temmuz’da piyasaya sürülmek üzere ayarlandı, ancak şimdi 1 Ağustos 2021’de ancak yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nde yayınlanacak. Avcı x Avcı yazar Yoshihiro Togashi’nin aynı […]

Arşivler

Kategoriler

Meta