Ugo Monye: Strictly 2021 yıldızı ve eski rugby profesyoneli kim?


Rugby oyuncusu ve TV sunucusu Ugo Monye, ​​bu yılki dizide ünlü yarışmacılar arasında yer alıyor.Kesinlikle Dans Edin.

Monye kısa süre önce yenilenen projenin bir parçası olarak ilk çıkışını yaptı. Bir Spor Sorusu eski olimpiyat altın madalyalı hokey oyuncusu Sam Quek’in karşısında takım kaptanı olarak. Paddy McGuinness, Sue Barker’ın yerine yeni ev sahibi olarak onlara katıldı.

Televizyon kariyerinden önce Monye, ​​Harlequins için ragbi birliği oynadı ve İngiltere tarafından 14 kez kapatılmaya devam etti.

Londra, Islington’da doğan Monye, ​​erken yaşlardan itibaren göze çarpan bir atletti. İngiliz Okulları Şampiyonası’nda 100 metrede yarıştı ve beşinci oldu. Geleceğin Olimpiyat sporcusu Mark Lewis-Francis ile birlikte koştu.

18 yaşında bir genç olan Monye, ​​atletizm veya rugby’ye devam etme kararıyla karşı karşıya kaldı ve spor hocasının onu 19’lu yaşların altındaki Harlequins’in koçuyla temasa geçirmesinden sonra daha sonrasını seçti.

Bir yıl içinde Monye’ye profesyonel bir sözleşme teklif edildi. Çok yönlü bir oyuncu olan Monye, ​​kanatta, ortada veya arkada oynayabiliyor.

Kulüp düzeyinde mükemmelleştikten sonra, Harlequins için 105 maçta 47 denemede gol atan Monye, ​​2008’de İngiltere için seçildi ve tüm sonbahar enternasyonallerine Avustralya, Güney Afrika ve Yeni Zelanda’ya karşı başladı.

İyi formunun tanınmasıyla Monye, ​​İngiliz ve İrlandalı Lions Güney Afrika turu için seçildi ve beş puanla takımın en skorer oyuncusu oldu.

(GETTY)

Monye, ​​2010 yılında ciddi bir ayak parmağı ameliyatı geçirdi ve önceki formuna asla tam olarak kavuşamadı, İngiltere için 14 maçta sadece iki gol attı.

Harlequins’de geçirdiği 13 yılda 230 kez forma giyen Monye, ​​2015’te 32 yaşında emekli oldu. 2012’de takımla Premier Lig’i kazandı.

Emekli olduğundan beri, BT Sport için bir yorumcu olarak televizyonda tanıdık bir yüz haline geldi.

Kesinlikle Dans Edin Cumartesi geceleri BBC One’da yayınlanıyor.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

AJ Odudu: Strictly Come Dancing 2021 yarışmacısı kim?

Pts Eki 11 , 2021
TV sunucusu AJ Odudu, bu yılki yarışmacı arasında yer alıyor. Kesinlikle Dans Edin. Odudu, Blackburn’de Nijeryalı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve sekiz çocuktan biri. Keele Üniversitesi’nde İngilizce ve siyaset. Mezun olduktan sonra Odudu, gençlere yönelik bir hizmet olan BBC Blast için haber muhabiri olarak başladı. 2009’da BBC Two’da […]

Arşivler

Kategoriler

Meta