Yargıç, Kevin Spacey’i isimsiz olarak dava etmeye çalışan davadan suçlayan kişiyi görevden aldı


NEW YORK: Perşembe günü federal bir yargıç, aktör Kevin Spacey’e 1980’lerde cinsel taciz iddiasıyla dava açan iki kişiden birinin iddialarını, davacının kendisini kamuya açıklamayı reddetmesinin ardından reddetti.

Manhattan’daki ABD Bölge Yargıcı Lewis Kaplan’ın görevden alınması, mahkeme belgelerinde “CD” olarak bilinen adamın avukatlarının, kimliğini açıklamanın “aniden istenmeyen bir ilgiye” yol açacağını ve “tahammül edemeyeceği kadar fazla” olacağını söylemesinin ardından geldi.

Kaplan, 3 Mayıs’ta Spacey’nin şöhretinin, kamunun CD’nin kim olduğunu bilme konusundaki ilgisini büyüttüğüne ve sivil tazminat davasına devam etmeden önce “adalet” in öne çıkmasını gerektirdiğine karar verdi.

CD, 1983’te Spacey ile cinsel ilişkiye başladıklarında, Spacey’nin kendisine nüfuz etme girişimlerine direndikten sonra sona eren bir cinsel ilişkiye başladıklarında 14 yaşında olduğunu söyledi.

Diğer davacı, aktör Anthony Rapp, Spacey’nin 1986’da aktörün evindeki bir parti sırasında kendisiyle istenmeyen bir cinsel ilişkiye girdiğinde 14 yaşında olduğunu söyledi.

61 yaşındaki Spacey, CD’leri ve Rapp’in cinsel taciz suçlamalarını reddetti. Avukatları yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

CD ve Rapp avukatı Peter Saghir Perşembe günü yorum yapmayı reddetti. Davası Rapp’tan ayrılırsa CD’nin temyize gidebileceğini öne sürdü.

Spacey, “Amerikan Güzeli” ile en iyi erkek oyuncu ve “The Usual Suspects” ile en iyi yardımcı erkek oyuncu dalında Oscar kazandı.

Ayrıca, 2017’de cinsel suistimal suçlamaları ortaya çıktıktan sonra Netflix onunla bağlarını koparmadan önce Netflix’in “House of Cards” da rol aldı.

Harvey Weinstein’dan Bill Cosby’nin Yargılamaları ve Mahkumiyetlerine: #TimesUp Net Mesaj Gönderiyor

Hollywood’un Utanç Yürüyüşü

Her şey 2017’de Harvey Weinstein ile başladı ve 2018’e dört ay kaldı ve şimdi Bill Cosby’nin inancıyla, işler kesinlikle #MeToo hareketini arıyor. Hollywood’da 2017’den bu yana gün ışığına çıkan cinsel taciz vakalarının sayısı olağanüstü. “Weinstein Etkisi” olarak da adlandırılabilir. Weinstein aleyhine konuşan kadınların çoğu – Gwyneth Paltrow, Ashley Judd, Rose McGowan – ünlü isimler.

Yıllarca süren fısıltılar, davalar, soruşturmalar ve yakın çağrıların ardından 2018’de farklı olmadı ve çığır açan bir davada – ve Amerika’nın Babasının sözlerine karşı herkesin kendi sözlerine inanacağına dair umudunu yitirmiş çok sayıda kadın – Bill Cosby hapse atılabilir. hayatının geri kalanı için 80 yaşında. Cosby’nin inancı sadece #MeToo hareketini destekleyecektir.

Ama yalnız değillerdi, adeta bir Pandora’nın Kutusu açılmış ve bir sürü isim ortaya çıkmıştı. Tüm suçlanan adamlara bakalım:

Harvey Weinstein: Yapımcı, Weinstein Company’nin Kurucu Ortağı

5 Ekim 2017
Onu tecavüzle suçlayan üç kadın ve cinsel tacizle suçlayan çok sayıda yüksek profilli Hollywood aktrisiyle, Weinsntein kovuldu ve Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi, Emmy ve BAFTA’dan ihraç edildi. Kendi şirketinden de ihraç edildi.

Ben Affleck: Oyuncu, Yapımcı, Yönetmen

10 Ekim 2017
Aktris Hilarie Burton onu 2003 yılında kendisini taciz etmekle suçladı. Affleck, Twitter’da Burton’dan özür diledi, “Bayan Burton’a karşı uygunsuz davrandım ve içtenlikle özür dilerim.” Affleck, Harvey Weinstein veya Miramax projelerinden elde edeceği geliri bağımsız film yapımcılarına ve cinsel saldırı mağdurlarına bağışlama sözü verdi.

Roy Price: Amazon yöneticisi

12 Ekim 2017
Amazon dizisi The Man in the High Castle’ın baş yapımcısı Isa Hackett, Price’ı cinsel tacizle suçladı. Price’dan resmi bir açıklama yapılmadı. Olayın ardından Amazon’dan istifa etti. Sadece bu değil, Price, New York’ta TV yazarı ve oyun yazarı Lila Feinberg ile evlenmeye ayarlandı. Feinberg suçlama nedeniyle düğünü iptal etti.

James Toback: Yazar, Yönetmen

22 Ekim 2017
Yüzden fazla kadın Toback’i cinsel tacizle suçladı. Ancak yaptığı açıklamada, iddiaları reddetti ve kadınlarla hiç görüşmediğini ya da görüştüyse “beş dakika olduğunu ve hiçbir şey hatırlamadığını” söyledi. Toback’in menajeri ve eski ICM başkanı Jeff Berg, onunla ilişkisini sonlandırdı.

.Source link

diziavcisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

'Aşk, Ölüm ve Robotlar' Sezon 3: Şimdiye Kadar Bildiklerimiz

Cum Haz 18 , 2021
Daha Aşk, Ölüm ve Robotlar başka bir kasırga animasyon sezonunun ardından yolda. 3. sezon Aşk, Ölüm ve Robotlar 2022’de piyasaya sürüleceği onaylandı. Şimdiye kadar bildiklerimiz bunlar. Deneysel animasyon dizisi, baş yapımcı David Fincher, Tim Miller ve daha yakın zamanda Jennifer Yuh’dan geliyor. Dizi, Netflix’teki en özgün ve deneysel dizilerden biridir. […]

Arşivler

Kategoriler

Meta